Aktuality

Příspěvky

Národní seminář a zkoušky AKJ České Budějovice 2014

16. 4. 2014

prezident.jpgV sobotu 5. dubna proběhl v Českých Budějovicích národní seminář Allkampf-jitsu. Z milevského oddílu Panterů cvičících pod domem dětí a mládeže dorazilo pět cvičenců. Výuka semináře byla zaměřena na jednotlivé techniky systému AKJ v rámci přípravy na nedělní zkoušky STV, dále pak taktiku a strategii sebeobrany, sportovní zápas a přerážecí techniky. Součástí semináře byla i závodní příprava na 18. otevřené mistrovství ČR AKJ, které bude pořádat 18. května strakonický oddíl.

Neděle pak byla ve znamení zkoušek na STV (stupně technické vyspělosti), kterých se za Milevsko úspěšně zúčastnil David Jansa na 7. kyu a Ondřej Polanecký na 5. kyu.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Zkoušky 6.4.2014 | Komentářů: 0

Jarní seminář březen 2014

3. 4. 2014

29. března 2014 proběhl jarní seminář KPK v Táboře za hojné účasti borců z Milevska.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

První kolo Národního poháru karate JKA 2014

17. 3. 2014

První kolo Národního poháru karate JKA se konalo 15. března 2014 v Ostravě. Závodilo se ve všech kategoriích, tzn. od mini žáků (7-9 let) až po seniory. Poháru se zúčastnilo na 240 karatistů z 18 oddílů. Za táborský Karate-P-Klub nejlepších výsledků dosáhli:

Adam Flemr (Milevsko) – 1. místo kata, 2. místo kumite starších žáků a vítěz kombinace

Hana Lípová (Milevsko) – 3. místo kata a 3. místo kumite mladší žákyně

12. dubna 2014 se bude konat druhé kolo Ligy Karate-P-Klubu Tábor pro děti i dospělé.

24. – 25. května 2014 bude v Praze Mistrovství Evropy mládeže, ke kterému mají závodníci z Milevska díky těmto úspěchům opět o něco blíže.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Národní pohár 15.3.2014 | Komentářů: 0

Setkání regionů karatedo 2014

16. 3. 2014

Oddíl Tsunami karatedo a Sportovní klub policie České Budějovice uspořádal 15. března 2014 akci setkání karatistů regionů Saar - Pfalz a Jižní Čechy, kam dorazila i početná výprava cvičenců z KPK. Společný dopolední trénink proběhl pod vedením instruktora Stanislava Bílého (5. Dan JKA) a odpolední trénink měl ve dvou skupinách na starosti instruktor Hans Körner (6. Dan JKA). Po semináři následoval přátelský turnaj výběrů obou regionů a vše završilo příjemné večerní posezení.

1. kolo - liga mládeže 2014

5. 3. 2014

První březnovou sobotu se konalo 1. kolo Ligy mládeže, kterého se zúčastnili závodníci ve věku 5 až 15 let ze tří klubů; z Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany. Soutěž se konala v prostorách (Dojo) Karate-P-Klubu na Sídlišti nad Lužnicí a sjelo se na ni 50 karatistů, kteří závodili v 7 skupinách.

Více informací a výsledky v příspěvku.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: 1. kolo liga KPK 2014 | Komentářů: 0

Sportovec Milevska 2013

19. 2. 2014

Sportovcem Milevska za rok 2013 se v kategorii "Talent do 18 let" i ve čtenářské kategorii Milevských novin "Sympaťák" stal Ondřej Polanecký, člen oddílu Karate-P-Klub Milevsko a AKJ Panthers DDM Milevsko

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Sportovec Milevska 2013 | Komentářů: 0

Vánoční Kosa Cup 2013

21. 12. 2013

Pražský oddíl kickboxu Kosagym pořádal v sobotu 14. 12. 2013 tradiční mezinárodní Vánoční Kosa Cup pod patronátem Českého svazu kickboxu. Soutěžilo se v polokontaktních formách lightcontact a pointfighting.

Z Milevska se na tyto závody vypravila tříčlenná skupina Pantherů z Domu dětí a mládeže, kde se od letošního roku kromě allkampf-jitsu otevřel i kroužek kickboxu, který trénuje Michal Polanecký. Pod jeho vedením vyrazil do Prahy i syn Ondřej Polanecký a také Jiří Kořánek.

Jirka Kořánek startoval v obou soutěžních disciplínách do 70kg. V lightcontactu si vyzkoušel zápas v ringu, kde čestně prohrál s budoucím vítězem kategorie z Německa, ale vše si vynahradil v pointfightingu, kde i přes několik šrámů vybojoval třetí místo.

V pointfightingu šel získávat zkušenosti i Michal Polanecký, který se v silné konkurenci ostřílených závodníků a šampiónů této disciplíny nad 80 kg, po několika zápasech těsně umístil na čtvrtém místě.

Nejúspěšnějším členem výpravy z Milevska byl Ondřej Polanecký, který v pointfightingu po prohře s dvojnásobným mistrem světa z letošního roku, ukončil svou cestu na třetím místě, ale v lightcontactu už přemožitele nenašel a suverénně vyhrál v kategorii chlapci elita do 150 cm bez rozdílu vah a získal tím předčasně vánoční dárek v podobě velikánského poháru pro vítěze

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Vánoční Kosa Cup 2013 | Komentářů: 0

Mikuláš Cup 2013

12. 12. 2013

Poslední letošní závodní zkušenosti milevští karatisté sbírali v Praze

První prosincovou sobotu 7. 12. se v Praze konal Mikulášský turnaj v karate. Poslední velká soutěž v tomto roce čítala mnoho účastníků, na 170 karatistů od mini žáků až po starší dorostence. Zúčastnit se tedy mohli všichni do 17 let.
Karate-P-Klub na této soutěži s mezinárodní účastí reprezentovalo sedm závodníků, z toho dva reprezentanti z Milevska. Mladší žák Adam Samec a mladší žákyně Hana Lípová.
Hana Lípová obsadila v kata 5. místo. Kata tým mladšího žactva ve složení Eliška Havlová, Hana Lípová a Adam Samec obsadil 4. místo a získal tedy nepopulární bramborovou medaili.

fotogalerie na webu KPK Sedlčany

Turnaj Nadějí Kata 2013

11. 11. 2013

9. listopadu 2013 se v Táboře uskutečnil turnaj v kata jednotlivců a kata týmů. Pořadatelem byl Karate – P – Klub Tábor pod vedením Josefa Pěknice. Zúčastnilo se na 50 závodníků a soutěžilo se dle věku a dle žákovského technického stupně karateků.

Z Milevska dorazila výprava ve složení Hana Lípová, Adam Samec, Ondřej, Adam a David Polaneckých.

Mezi nejúspěšnější cvičence celého turnaje se zařadil Ondřej Polanecký, který prvním místem v jednotlivcích i prvním místem v kata týmech získal dvě zlata. Pozadu nezůstala ani Hana Lípová, která v jednotlivcích skončila třetí a v kata týmech první. Vítězný kata tým byl ve složení Ondřej Polanecký, Hana Lípová a Eliška Havlová, tedy tým vice mistrů republiky z nedávného šampionátu v Milevsku, který předvedl svoje synchronizované cvičení s bojovým nasazením.

Mistrovství ČR karate JKA 2013

5. 11. 2013

Konečné pořadí milevských borců kvalifikovaných na MČR mezi nejlepších 16 v každé kategorii.

Adam Samec - mladší žák - v kata nepostoupil do semifinále, v kumite se nekvalifikoval

Ondřej Polanecký - mladší žák - 4. místo kata, 3. místo kumite, 2. místo kata tým

Hana Lípová - mladší žákyně - 4. místo kata, v kumite nepostoupila do semifinále, 2. místo kata tým

Adam Flemr - starší žák - 5. místo kata, 6. místo kumite, 5. místo kata tým

více informací v příspěvku

rozšířena fotogalerie o foto sportovního redaktora Milevských novin

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Mistrovství ČR karate JKA 2013 | Komentářů: 0