Aktuality

Příspěvky

Trénink Jč reprezentace karate JKA - leden 2016

31. 1. 2016

V pátek 29. ledna 2016 byl o pololetních prázdninách v Bechyni trénink Jihočeské reprezentace karate JKA. Početná účast cvičenců z Bechyně, Českých Budějovic, Tábora a Milevska měla na programu rychlostní trénink kumite pod vedením Petra Cibulky z domácího SKK Bechyně.

Setkání vedoucích škol Allkampf-Jitsu

30. 1. 2016

V sobotu 23.1.2016 proběhlo setkání vedoucích škol Allkampf-Jitsu, v sídle prezidenta AKJ ČR v Chomutově, na kterém se naplánovali všechny termíny seminářů a zkoušek a systém závodů. Velká pozornost byla věnována přípravě Mistrovství Evropy v AKJ, které se bude po 16 letech pořádat v České republice, konkrétně v Českých Budějovicích,dále Mistrovství ČR a krajským přeborům. Martin Matouš, prezident AKJ ČR, již 25 let rozšiřuje Allkampf-Jitsu v České republice a právě tato setkání vedoucích škol zabezpečují koordinovaný postup všech škol AKJ a přátelskou spolupráci na cestě rozvoje, tohoto velice účinného sebeobranného systému.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Novoroční Panthers Cup 2016

26. 1. 2016

V sobotu 16. ledna 2016 se v Písku uskutečnil „Novoroční Panthers Cup – lightcontact“, jehož součástí byl i „1. Juniorský pointfighting challenge“.

Pořádajícím oddílem byl domácí AKJ Panthers Písek a Milevsko. Akce byla otevřená všem oddílům z Českého svazu kickboxu. Závodů se zúčastnilo 50 startujících z Písku, Milevska, Prahy, Kadaně, Jihlavy a Telče.

Soutěžilo se v polokontaktních formách kickboxu lightcontact a pointfighting. Zároveň byla zařazena soutěž „kalaki“, kde se místo úderů a kopů používá pěnová tyč. Toto klání je určeno pro ty nejmenší, jako příprava na skutečné zápasení.

Oddíl Pantherů měl zapsané borce pouze do disciplíny kickbox lightcontact. Zápasníky připravovalo trio trenérů Zdeněk Hošek, Láďa Včelička a Michal Polanecký. Posledně jmenovaný byl zároveň hlavním rozhodčím lightcontactového turnaje.

V lightcontactu se zápasilo na dvě kola po jedné minutě pro děti a minutě a půl pro starší a dospělé. Ty nejmenší čekalo ve čtyřčlenné skupině zápasit formou každý s každým, což znamenalo mít tři zápasy o celkové délce šesti kol. Starší borce čekal pavouk dvou semifinále, finále a o třetí místo.

výsledky v článku

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Novoroční Panthers Cup 2016 | Komentářů: 0

Krajský přebor AKJ 2015

19. 12. 2015

2. Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu 2015 v Českých Budějovicích

V sobotu 28. listopadu 2015 se ve sportovní hale SKP České Budějovice konal otevřený Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu (AKJ).

Závod byl jako postupový na MČR vč. účasti reprezentace ČR do 15 let. Pořádající oddíl byl TJ karate Nové Hrady.

Na přebor dorazilo 82 závodníků z šesti oddílů – ŠBU Most, AKJ Panthers Sokol Písek, AKJ Panthers DDM Milevsko, SKP České Budějovice, Sebeobrana AKJ na ZŠ v Trhových Svinech a pořádající oddíl TJ karate Nové Hrady.

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem, kde závodníky uvítal i čestný host, prezident AKJ ČR Martin Matouš.

Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií dle věku a technického stupně vyspělosti od nejmenších dětí ve věku pěti let, až po juniory do 15 let.

Početná výprava Pantherů z Písku a Milevska nenechala nikoho na pochybách, že patří k těm nejlepším a je s nimi třeba počítat na nejvyšší posty.

společné foto v úvodu je v plném rozlišení ke stažení

Výsledky a rozhovor s dvojčaty v článku.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Krajský přebor 2015 | Komentářů: 0

Mistrovství ČR Fighting 2015

17. 11. 2015

V sobotu 7. listopadu 2015 byl datum třech národních šampionátů. Kromě MČR v kickboxu bylo i MČR karate JKA, kam se nominovalo i celé bratrské trio Polaneckých v kata i kumite, ale výprava z Milevska nakonec vyrazila na 14. Mistrovství ČR Fighting do Plzně. Letošní účast byla nadprůměrná, dorazilo 160 závodníků z 30 oddílů vč. oddílů ze Slovenska. Tento mistrovský šampionát je otevřen všem stylům.

Z Domu dětí a mládeže v Milevsku vyrazila výprava AKJ Panthers pod vedením trenéra Michala Polaneckého, který sám na šampionátu startoval v hardformách v kategorii nad 34 let. Po odcvičení dvou mistrovských kata ze systému karate shotokan obsadil celkově třetí místo.

V kategorii hardformy do 9 let startovala dvojčata Polaneckých a po odcvičení dvou žákovských karate kata obsadil Adam Polanecký druhé místo a David Polanecký třetí místo. Radost dvojčat byla o to větší, že se jim podařilo porazit starší soupeře.

Jako poslední v hardformách startoval Ondřej Polanecký, který v kategorii do 15 let předvedl kata systému allkampf-jitsu a mistrovskou kata z karate shotokan. Svým výkonem obsadil celkově druhé místo.

V odpoledních hodinách čekal Ondru start ve sportovním zápase fighting v kategorii chlapci do 14 let  -57 kg. Kvalitně obsazená kategorie přinesla mnoho divácky zajímavých zápasů. Ondra během září dojížděl na speciální tréninky juda do Tábora pod vedením Karla Zivčáka, kde měl k dispozici sparing partnery z celého okresu. Po nedávném vítězství na mistrovství Německa měl Ondra respekt od soupeřů a nakonec úspěšně navázal vítězstvím i na národním šampionátu. Završil tak soutěžní sezónu titulem mistra ČR.

Celkový součet pěti medailí pro AKJ Panthers DDM Milevsko znamenal 7. místo v pořadí 30 škol.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: MČR Fighting 2015 | Komentářů: 0

Regionální seminář AKJ Písek 2015

13. 11. 2015

Poslední říjnovou sobotu v roce 2015 proběhl v Písku poprvé regionální seminář Allkampf-jitsu, jehož součástí bylo i páskování.

Během dvou tréninkový bloků ve dvou skupinách se probíralo vše kolem technik AKJ. Většina cvičenců se dočkala zajímavých návazností do praxe v sebeobraně, což bylo velice přínosné i pro trenéry.

Na závěr proběhlo páskování na stupně technické vyspělosti. Příprava všech cvičenců byla na velmi dobré úrovni. Od instruktorů z SKP České Budějovice zazněla i pochvala za zodpovědný přístup k provedení zkouškových technik.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Regionální seminář AKJ Písek 2015 | Komentářů: 0

Mistrovství Německa Allkampf-Jitsu a Fighting 2015

20. 10. 2015

Ondřej Polanecký 4x mistrem SRN (randori, kata, přerážení, fighting)

David Polanecký mistr SRN (randori)

Adam Polanecký vicemistr SRN (randori)

více informací a výsledky Pantherů v článku

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Mistrovství Německa 2015 | Komentářů: 0