Aktuality

Příspěvky

Krajský přebor a liga mládeže 2015

18. 7. 2015

V sobotu 20. června se ve sportovní hale SK Meťák v Českých Budějovicích konala mistrovská soutěž karate JKA – Krajský přebor. Výsledky této soutěže, kde startují všechny věkové kategorie, jsou započítávány do kvalifikace mistrovství České republiky.
Souběžně s krajským přeborem probíhala také soutěž mládeže do 15 let, Jihočeská liga kata a kata týmů, která měla zde své 2. kolo. Liga měla vyčleněna dvě tatami a třetí bylo určeno pro krajský přebor. Z Milevska dorazila čtveřice závodníků pod vedením trenéra Michala Polaneckého a dařilo se snad úplně všem.

Na krajském přeboru startoval Ondřej Polanecký v kategorii starších žáků a s přehledem vyhrál kata i volné kumite. Získal tak dvakrát titul přeborníka kraje. Stejně tak Hana Lípová startovala ve starších žákyních a v kata i volném kumite neměla konkurenci. Také si veze do Milevska dvakrát titul přeborníka kraje. Hanka navíc startovala i v lize mládeže, kde vyhrála kategorii do 13 let nejvyšších technických stupňů a k tomu přidala stříbro z kata týmů.

Mezi minižáky si na přeboru odbyla premiéru dvojčata Adam a David Polaneckých. S jejich koučováním pomáhal i starší bratr Ondřej, který již na lize mládeže nestíhal startovat, a vyplatilo se. Adam Polanecký v kata i volném kumite těsně zvítězil před bratrem Davidem a veze dvakrát titul přeborníka kraje, David získat dvakrát stříbro.

Celkový počet deseti medailí u čtyř závodníků z obou soutěží, z čehož je sedm zlatých, je opravdu velký úspěch.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Krajský přebor 2015 | Komentářů: 0

Národní seminář AKJ Chomutov 2015

17. 6. 2015

Seminář sebeobrany Allkampf-Jitsu v sobotu 6.6.2015 v Chomutově. Učili jsme strategii, taktiku sebeobrany, obrany proti neozbrojenému i ozbrojenému útočníkovi. Každou hodinu si cvičenci mohli vybrat ze šesti témat. Co dodat? Skvěle jsme si zacvičili.

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Panthers Cup 2015

13. 6. 2015

V pátek 29.5.2015 odpoledne proběhl v milevském Domě dětí a mládeže oddílový závod místního klubu AKJ Panthers DDM Milevsko a Písek v allkampf–jitsu. Na nedávném republikovém šampionátu v Milevsku se právě tento klub umístil v celkovém hodnocení škol na druhé příčce v republice, takže i když šlo pouze o soupeření v rámci jednoho oddílu, představili se na tatami i čerství mistři republiky.

V disciplínách AKJ se soutěžilo v základních technikách, technikách sebeobrany a také v přerážení, které bylo pro většinu startujících premiérou na soutěžním klání. Každá ze třech disciplín se hodnotila samostatně a výsledné pořadí závodníků bylo dáno součtem všech tří disciplín.

Po absolvování tradičních disciplín organizátoři Panthers cupu 2015 připravili ještě vložený turnaj ve stužkované (ribbons getting). Ta byla pro většinu soutěžících novinkou, a tak mnohdy docházelo k zajímavým soubojům. Proti sobě se vždy postavili dva zápasníci, kteří měli za páskem zastrčeno pět stužek, které se snažili svému soupeři sundat v časovém limitu jedné minuty. Až k celkovému vítězství se soutěžící prokousávali vyřazovacím způsobem.

kompletní výsledky jsou unitř článku

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: AKJ Panthers Cup 2015 | Komentářů: 0

Seminář správného lapování

2. 6. 2015

V neděli 24.5.2015 se uskutečnil v Kosagym Vinohrady pod vedením Petra Tahala a Josefa Kubáta seminář správného lapování.

150 minut svižného tempa v méně početné skupině bylo opravdu záživných. Z Prahy do Milevska tak mohlo putovat mnoho inspirace pro trenérskou práci s cvičenci kickboxu. Získané vědomosti se však hodí i pro použití lap v karate a allkampf-jitsu.

Seminář Krav Maga

1. 6. 2015

Přesně po roce, v sobotu 23.5.2015 se uskutečnil další seminář sebeobrany ve sportovním centru Kosagym Horní Počernice, který opět vedl instruktor Josef Toman, instruktor a člen týmu sebeobrany Krav Maga CT707 pro speciální síly a veřejnost.

Dvacítka cvičenců si vyzkoušela funkční obranu proti napadení z různých směrů na různé části těla. Díky početné účasti opravdu velkých chlapů, bylo možné vše otestovat proti silnějšímu soupeři, což odpovídá realitě na ulici.

Celá akce proběhla k velké spokojenosti účastníků. Nezbývá než se těšit na další pokračování výuky.11270079_682205245256861_274386726608428421_n.jpg

19. Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu

30. 5. 2015

img_3340.jpgV sobotu 16. května se v milevské sportovní hale uskutečnila možná největší sportovní akce roku 2015 v tomto regionu. Už 19. ročník Mistrovství republiky v Allkampf–Jitsu nabídl velkolepé slavnostní zahájení i maraton zápolení v bojovém sportu využívajícím propracované asijské techniky boje. Allkampf–Jitsu je sebeobranný systém, který využívá údery, kopy, úhyby těla, házení, páčení a boj ve stoje i na zemi. Na klání bylo přes internet zaregistrováno 147 zápasníků, nakonec jich dorazilo kvůli nemocem či zraněním přes 130 ze 13 českých oddílů.

více informací o úspěchu domácích v příspěvku

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: 19. MČR Allkampf-jitsu | Komentářů: 0

Třetí kolo Ligy mládeže Karate-P-Klubu Tábor 2015

21. 5. 2015

Poslední dubnovou sobotu se konaly klubové závody táborského Karate-P-Klubu. Zúčastnilo se jich 42 závodníků z Tábora, Milevska i Sedlčan. Soutěžilo se v pěti kategoriích: 6 - 8 let, 9. - 8. Kyu (bílé a žluté pásy), 7. – 6. Kyu (oranžové a zelené pásy), 5. – 4. Kyu (fialové pásy) a 3. – 2. Kyu (hnědé pásy).

více v článku

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: 3. kolo liga KPK 2015 | Komentářů: 0

Jihočeský turnaj mládeže JčSJKA 1. kolo 2015

16. 4. 2015

V sobotu 11. dubna 2015 se konalo první kolo Jihočeského turnaje mládeže v kata, tentokrát v Bechyni. Na 100 začínajících i pokročilých závodníků ve věku 6 – 17 let se sjelo na první jihočeskou soutěž roku 2015.
Táborský Karate-P-Klub na turnaji reprezentovalo 23 karatistů, kouč Václav Šilhavý a Josef Pěknic a rozhodčí Jiří Havel.
V devíti kategoriích všichni získali bohatou závodnickou zkušenost a podali skvělé výkony.
Vítězi ve svých kategoriích se stali Filip Havel, Jan Reinisch a Ondra Polanecký (Milevsko). Stříbrné medaile vybojovali Tereza Vargončíková, Fanda Šonka, Matěj Ondruš a Zuzana Šilhavá. Bronzové medaile získali Žaneta Kváčová, Hana Lípová (Milevsko) a Anna Mlezivová.
V kata týmech zlato získal tým ve složení Filip Kříž, Jarda Švejda a Nicolas Bělohoubek a pak děvčata Veronika Křížová, Žaneta Kváčová a Tereza Vargončíková. Stříbro získal tým Filipa Havla, Vojty Šonky a Jana Štemberka a starší Matěj Ondruš, Ondra Polanecký a Lukáš Merxbauer. Bronzové medaile získal tým ve složení Fanda Šonka, Jan Reinisch a Karolína Dobrovská, stejně jako Hana Lípová, Zuzana Šilhavá a Eliška Havlová.
Skupiny závodníků byly koncipované nejen dle věku, ale také podle jejich technické vyspělosti v karate. Všichni účastníci měli možnost své poznatky a um porovnat s ostatními závodníky a získali tak další motivaci a chuť do cvičení!

Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Turnaj mládeže 11.4.2015 | Komentářů: 0

Národní seminář allkampf-jitsu 2015

7. 4. 2015

V sobotu 28.3.2015 proběhl v Českých Budějovicích národní seminář allkampf-jitsu. Program byl bohatý a kromě přípravy na blížící se mistrovství ČR v Milevsku, které bude 16.5.2015 se také představil systém AKJ sebeobrana.