Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo - liga mládeže 2014

22. 4. 2014

Liga mládeže Karate-P-Klubu, 12. března 2014

Druhou dubnovou sobotu se konalo 2. kolo Ligy mládeže, kterého se zúčastnili závodníci ve věku 5 až 15 let ze tří klubů; z Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany. Soutěž se konala v prostorách (Dojo) Karate-P-Klubu na Sídlišti nad Lužnicí a sjelo se na ni 50 karatistů, kteří závodili v 7 skupinách. Liga mládeže se v roce 2014 koná ve třech kolech a závodníci sbírají body za svá umístění na všech třech kolech, aby na závěr byl vyhlášen vítěz v každé kategorii, který získá pohár. Na jednotlivých kolech pak vítězové získávají diplomy a medaile a všichni závodníci diplom za účast a sladkou odměnu. Celá liga se koná pod záštitou města Milevska.

Milevští karatekové vezou mnoho cenných kovů.

V kategorii sedmiletých, kteří se utkali nejen v technikách karate, které cvičili na místě, ale také v dřepech, klicích, kotoulech a dalších prvcích z rozcvičky ovládl Adam Polanecký prvním místem, na pátém místě se umístil David Polanecký a šestý skončil Vojta Šťastný. Ve skupině 8-9letých závodníků se po výrazném zlepšení jako šestá umístila Eliška Labská.

Ve skupině mladších závodníků 5. - 4. Kyu (fialových pásů) kraloval prvním místem Ondra Polanecký. Bronzovou příčku obsadila Hana Lípová a na pátém místě se umístil Adam Samec. Tato skupina pak soutěžila nejen v kata (sestavách karate), ale i v kumite.  Ve skupině starších a zkušených závodníků 4. - 3. Kyu zvítězil Adam Flemr. Všichni účastníci uvidí své dosud získané body v brzy sestavené tabulce. Hanka Lípová a Adam Flemr v těchto závodech mají za sebou jednu z posledních příprav před Mistrovstvím Evropy.

Pro všechny účastníky bylo i druhé kolo Ligy mládeže velkou zkušeností, protože systémem každý s každým absolvují velké množství utkání, s různými soupeři a to je velká zkušenost. Děti i starší závodníci ze sebe vydali to nejlepší a určitě získali motivaci do dalších tréninků.

Třetí kolo Ligy mládeže se koná 7. června, kde dojde k závěrečnému vyhodnocení.

V páteční večer 11. dubna proběhlo také první kolo Ligy dospělých ze třech okresů. Atmosféra seniorských závodů byla velmi přátelská, ale také motivována chutí zvítězit. V kategorii hnědých pásů 3. – 1. Kyu jako jediný reprezentoval Milevsko trenér Michal Polanecký, který tuto skupiny vyhrál a sám tak přivezl další prvenství do milevského oddílu.