Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo - liga mládeže 2014

16. 6. 2014

Liga mládeže Karate-P-Klubu, 7. června 2014

První červnovou sobotu se konalo 3. kolo Ligy mládeže, kterého se zúčastnili závodníci ve věku 5 až 15 let ze tří klubů; z Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany. Soutěž se konala v prostorách (Dojo) Karate-P-Klubu na Sídlišti nad Lužnicí a sjelo se na ni cca 50 karatistů, kteří závodili v 7 skupinách. Liga mládeže se v roce 2014 konala ve třech kolech a závodníci sbírali body za svá umístění na všech třech kolech, aby na závěr byl vyhlášen vítěz v každé kategorii, který získal pohár. Na jednotlivých kolech pak vítězové získávali diplomy a medaile a všichni závodníci diplom za účast a sladkou odměnu. Všechna tři kola Ligy mládeže byla pořádána pod záštitou starosty města Milevska pana Bc. Zdeňka Herouta. Tímto děkujeme městu Milevsku za podporu při pořádání této soutěže.

Skupina nejmladších (5-6 let) měla 7 závodníků, kteří se utkali nejen v technikách karate, které cvičili na místě, ale také v dřepech, klicích, kotoulech a dalších prvcích z rozcvičky. Vítězkou se stala Lucie Švejdová a získala tak 10 bodů do průběžného hodnocení, stříbrnou bral Radim Laszák (zisk 9 bodů) a bronzovou medaili vyhrála Kačka Příhodová (8 bodů). Vítězem Ligy se stala Lucie Švejdová, 2. místo Kateřina Příhodová a 3. místo Radim Laszák. Kategorii sedmiletých zastoupenou 7 chlapci ovládl Filip Havel, na druhém místě se umístil Adam Polanecký a třetí příčku obsadil Vojta Šonka. Celkovým vítězem všech tří kol Ligy je Adam Polanecký, 2. místo Filip Havel a 3. místo Vojta Šonka. Ve skupině 8-9letých závodníků zvítězil Honzík Štemberk, druhý nejlepší byl Jarda Švejda a na třetím místě skončil David Gráf. Pořadí po 3 kolech Ligy: 1. Jarda Švejda, 2. Jan Štemberk, 3. David Gráf.

Kategorii 9.-8. Kyu (bílých a žlutých pásů) vyhrála v konkurenci dalších 7 mladých karatistů Karolína Dobrovská, druhé místo získal Robert Klika a třetí Ondřej Čech. Tato skupina pak soutěžila nejen v kata (sestavách karate), ale i v kumite. Pořadí po celkovém vyhodnocení: 1. Nela Sumerauerová, 2. Karolína Dobrovská, 3. Nikolas Bakula. Ve vyspělejší skupině 7.-6. Kyu (oranžových a zelených pásů) první místo obsadil Jakub Tomášek, druhou pozici Hynek Dvořák a třetí pak Tereza Vargončíková. Celkové pořadí: 1. Jakub Tomášek, 2. Tereza Vargončíková, 3. Jan Reinisch. Skupinu mladších závodníků 5.-4. Kyu (fialových pásů) tvořilo 8 karateků a mezi nimi kralovala Hana Lípová. V těsném závěsu za ní pak obsadil 2. místo Ondra Polanecký a bronz získal Matěj Ondruš. Konečné pořadí: 1. Ondřej Polanecký, 2. Matěj Ondruš, 3. Hana Lípová. Ve skupině starších a zkušených závodníků 4.-3. Kyu zvítězila Šilhavá Zuzana, stříbrnou medaili získal Petr Holoubek a bronzovou pak Tomáš Votava. Vítězové Ligy: 1. Zuzana Šilhavá, 2. Petr Holoubek, 3. Anna Mlezivová. Tabulky se získanými body budou k vidění v dojo na nástěnce.

V páteční večer 6. června proběhlo také druhé kolo Ligy dospělých ze třech okresů. Atmosféra seniorských závodů byla opět velmi přátelská, ale také motivována chutí zvítězit. V kategorii hnědých pásů 3. – 1. Kyu jako jediný reprezentoval Milevsko trenér Michal Polanecký, který tuto skupiny vyhrál a sám tak přivezl další prvenství do milevského oddílu a zvítězil tak i v celé lize.

Pro všechny účastníky byla všechna tři kola Ligy mládeže velkou zkušeností, protože systémem každý s každým absolvují velké množství utkání, s různými soupeři a to je velká zkušenost. Děti i starší závodníci ze sebe vydali to nejlepší a určitě získali motivaci do dalších tréninků.

Příští rok budeme pokračovat v započaté tradici a začneme již v listopadu 2014. Je tedy na co se připravovat!