Jdi na obsah Jdi na menu

Bohemia Open 2013

28. 4. 2013

BOHEMIA OPEN 2013 – Kadaň, 20.4.2013 –  International Kickboxing Tournament

V sobotu 20. 4. 2013 se v severočeské Kadani uskutečnil již druhý ročník mezinárodního turnaje v polokontaktních disciplínách kickboxu - „Bohemia Open 2013“. Turnaje, pořádaného klubem Kosagym Kadaň pod záštitou Českého svazu kickboxu, se zúčastnilo úctyhodných 139 závodníků z 20 klubů a týmů z celé republiky a zahraničí, kteří se zaregistrovali do 186 startů. Kromě českých závodníků se turnaje zúčastnili i závodníci z Německa a Polska.

Mezi zúčastněnými kluby byl i oddíl AKJ Panthers Písek a Milevsko, který dorazil s dvacetičlenným týmem, z čehož bylo 15 závodníků.

Za oddíl z Milevska startoval Ondřej Polanecký v kategoriích chlapců do 150 cm lightcontact a semicontact a Michal Polanecký, který se zúčastnil také obou disciplín, ale v kategorii veteráni nad 35 let nad 80 kg.

Na turnaji se opět zápasilo formou tzv. „repasáží“, tzn. ti co prohráli svůj zápas se přesunuli do bojů o 3. místo. Během turnaje tak proběhlo celkem 237 zápasů. Na své si opět přišli i začínající závodníci, pro které byly vypsány kategorie „začátečníků“.

Dle standardu Českého svazu kickboxu byly pro všechny medailisty připraveny opět nadstandardní ceny. Kromě originálních diplomů si pořadatelé turnaje připravili pro úspěšné závodníky i nový design originálních, odlévaných, oboustranných medailí, které snesou srovnání s medailemi např. z turnajů světového poháru apod.

Pořadatelé turnaje měli stejně jako minulý rok připraveno celkem 4 zápasiště tatami, tentokrát všechny osazeny elektronickým skórovacím systémem.

Turnaj začal přesně dle propozic, tj. v 11:00, dětskými a juniorskými kategoriemi. V semicontactu Ondřej Polanecký vybojoval 5. místo a v lightcontactu už to bylo na bednu za celkově 3. místo. Ondra v cestě za bronzem podstoupil tři zápasy po dvou kolech, která trvají 1,5 minuty. Celkem za dopoledne v obou kategoriích odboxoval 12 minut, což je velice velký záběr na fyzičku.

Kategorie dospělých a veteránů začala také přesně dle propozic, tj. v 14:00. Kategorie veteránů složena převážně z trenérů jednotlivých klubů byla zařazena mezi prvními, aby se tito ostřílení a zkušení závodníci mohli věnovat dále svým svěřencům. V lightcontactu na Michala Polaneckého nečekali žádní lehcí soupeři, protože šlo o borce mající na kontě tituly mistrů světa. Veterány rozhodčí už pouštějí téměř plnokontaktně, což se projevilo i na šrámech ze zápasů. V lightcontactu Michal ukončil svou pouť na 4. místě, ale v semicontactu to bylo 2. místo a tedy další placka pro oddíl Pantherů.

Celkem do Písku a do Milevska putují dvě stříbrné a dvě bronzové medaile, což je při tak silně obsazeném turnaji s mezinárodní účastí velký úspěch.