Jdi na obsah Jdi na menu

European Budo Championship Prague 2011

5. 5. 2011

V sobotu 30. dubna 2011 se v Praze uskutečnil European Ju-jutsu and Sport Kenjutsu Championship.

Evropský šampionát se konal za účasti závodníků z Německa, Chorvatska, Srbska, Holandska, Itálie, Ruska, Bosny a Hercegoviny, Rakouska, Slovinska a samozřejmě domácí České republiky.

Soutěžilo se v disciplínách Ju-jutsu kumite, Ju-jutsu mix kumite, Ju-jutsu kata, Sport Kenjutsu a Budo show.

Závodů se za Milevsko zúčastnil oddíl AKJ Panthers Milevsko, který cvičí pod Domem dětí a mládeže v Milevsku Allkampf-jitsu. Společně s oddílem z Písku jelo celkem 16 závodníků a tři trenéři.

Milevský oddíl reprezentoval jako trenér Michal Polanecký, který zároveň startoval v kategorii Sport Kenjutsu senioři, kde skončil na 12. místě. V kategorii Ju-jutsu mix kumite -36 kg startoval Tomáš Pfeifer, který se umístil na 6. místě. A nakonec reprezentoval Milevsko Ondřej Polanecký, který v kategorii Sport Kenjutsu -10 let vybojoval pátou příčku a v kategorii Ju-jutsu mix kumite -30kg skončil druhý a vybojoval tak pro milevský oddíl stříbro z evropského šampionátu.

Celkově byla výprava Písku a Milevska s devíti medailemi (dvě zlaté, dvě stříbrné a pět bronzových) velmi úspěšná a vybojovala si velký respekt mezi zahraničními soupeři. Výkony oddílu AKJ Panthers  osobně ocenili trenéři ze Srbska a Chorvatska, kde má tento styl zápasů velkou tradici v mnoha oddílech s početnou členskou základnou.