Krajský přebor AKJ 2015

19. 12. 2015

2. Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu 2015 v Českých Budějovicích

V sobotu 28. listopadu 2015 se ve sportovní hale SKP České Budějovice konal otevřený Krajský přebor mládeže v Allkampf-Jitsu (AKJ).

Závod byl jako postupový na MČR vč. účasti reprezentace ČR do 15 let. Pořádající oddíl byl TJ karate Nové Hrady.

Na přebor dorazilo 82 závodníků z šesti oddílů – ŠBU Most, AKJ Panthers Sokol Písek, AKJ Panthers DDM Milevsko, SKP České Budějovice, Sebeobrana AKJ na ZŠ v Trhových Svinech a pořádající oddíl TJ karate Nové Hrady.

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem, kde závodníky uvítal i čestný host, prezident AKJ ČR Martin Matouš.

Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií dle věku a technického stupně vyspělosti od nejmenších dětí ve věku pěti let, až po juniory do 15 let.

Početná výprava Pantherů z Písku a Milevska nenechala nikoho na pochybách, že patří k těm nejlepším a je s nimi třeba počítat na nejvyšší posty.

Mezi jednotlivci uspěli: Vašík Lid 1. místo bílé pásy nejmenších dětí chlapci, Barča Vaněčková 1. místo bílé pásy nejmenších dětí děvčata, Vítek Pišan 1. místo, Mati Smetka 2. místo, Adam Polanecký 3. místo a David Polanecký 4. místo žluté pásy nejmenších dětí do 9 let chlapci, Gabča Hošková 1. místo oranžové pásy nejmenších dětí do 9 let děvčata, Šimi Včelička 2. místo oranžové pásy nejmenších dětí do 9 let chlapci, Pavel Holub 1. místo a Eda Holub 3. místo žluté pásy starší děti do 12 let chlapci, Tonda Jung 2. místo oranžové pásy starší děti do 12 let chlapci a Ondřej Polanecký 1. místo junioři vyšší technické stupně.

Po soutěži jednotlivců nastal vrchol soutěže, klání týmů. Krajský přebor na rozdíl od republikové soutěže umožňuje start týmům s členy mladšími než 13 let, ale pravidla jim nesleví nic z požadavků, které jsou stejné, jako pro vyšší technické stupně.

Oddíl Pantherů postavil tři družstva, které musí týmově zvládnout kata nebo kombinaci, přerážení a embu (týmová demonstrace sebeobranných technik na hudební doprovod).

Tým Panthers 1 ve s ložení Šimi Včelička, Gabča Hošková a Aďa Ťupová skončil na 2. místě dětí a tým Panthers 2 ve složení Tonda Jung, Pavel Holub a Eda Holub se umístil na 1. místě dětí.

Tým Trollové ve složení bratrského tria Ondřej, Adam a David Polaneckých byl díky věku Ondry zařazen mezi juniory, ale dvojčata Adam a David ve svých osmi letech nedala znát, že jsou nejmladšími účastníky všech registrovaných týmů. Jejich výkon sklidil zasloužený potlesk diváků a předvedená synchronizovaná kombinace, přerážení a embu nakonec vyneslo bratry na stupně vítězů v podobě 3. místa juniorů do 15 let.

Celá výprava Pantherů byla pod vedením zkušených trenérů, Ladislava Včeličky, Zdeňka Hoška a Michala Polaneckého, kteří tímto děkují všem svěřencům za předvedené výkony a úspěšnou reprezentaci měst Písku a Milevska.

Adam a David Polanečtí - rozhovor pro Milevské noviny

V kolika letech jste s bojovým sportem začínali a co vás na něm nejvíce baví?

Adam: V 5 letech. Baví mě techniky sebeobrany a cvičení karate kata.

David: V 5 letech. Baví mě kotrmelce, přemety, kopy a pohyb celkově.

Tomuto odvětví se věnuje celá rodina. Je pro vás výhodou, že máte takovou podporu?

Adam: Ano je, cvičíme pravidelně doma a chodíme společně na tréninky a semináře.

David: Ano je, ale někdy mě to nebaví. Někdy je zas docela sranda.

Váš otec je zároveň i trenérem. Co vám nejčastěji vytýká a na čem ještě musíte zapracovat?

Adam: Musím více zapracovat na technice. Taky občas pohromadě dost zlobíme. A když nás začne ještě prudit Ondra, je to pak špatný a táta se zlobí.

David: Také musím pracovat na technice. Ruce a nohy si občas dělají, co chtějí a táta z toho nemá radost. Ale prý je to u dětí normální, tak se to snad cvičením zlepší.

Na konci listopadu si celá bratrská trojice poprvé zacvičila společně v týmové soutěži. Jaký to pro vás byl zážitek, užili jste si závod?

Adam: Ano, bylo to super. Opravdu jsem si to užil a bavilo mě to. Bylo dobrý, že se nám tleskalo, ale byl jsem u toho dost nervózní, abych to nezkazil.

David: Jo, bavilo mě to víc, než ostatní soutěže. Já s Adamem byl nejmladší v těch týmech a kolem nás samí velcí. Bylo super, že se nám to povedlo a celá hala nám fandila a pak tleskala.

Je pro vás právě starší bratr Ondřej, který sbírá úspěchy na mezinárodním poli, tím vzorem, abyste na sobě stále pracovali a dokázali se s ním rovnat?

Adam: S ním se rovnat nemohu, ale snažím se. Bylo super, když jsem s Davidem uspěl v Německu a Ondra to tam všechno taky vyhrál.

David: Ano, je vzor, ale nepotřebuji se mu rovnat. V Německu jsem porazil Adama a byl jsem první s velkou plaketou, to mi stačí, jindy vyhrává Adam.