Jdi na obsah Jdi na menu

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ČS JKA KARATE 2012

10. 11. 2012

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ČS JKA KARATE 2012

První listopadovou sobotu 3. listopadu se konala vrcholná soutěž Českého svazu JKA karate Mistrovství České republiky v Praze. Nejvyšší nominační národní soutěž probíhala na jednu porážku a v každé kategorii závodilo max. 16 nejlepších závodníků. Soutěžilo se v 16 kategoriích a bylo se opravdu na co dívat - od nejmladších mini žáků a mladších žáků až po juniory, seniory a masters kategorii (ženy starší 35 let a muži nad 40 let).

Karate-P-Klub Shotokan Tábor na mistrovství mělo reprezentovat 10 závodníků. Nicméně někteří se z důvodu nemoci, třeba i na poslední chvíli v den závodu, nemohli zúčastnit. To se přihodilo právě milevskému reprezentantovi, Ondřeji Polaneckému, který byl na republiku nominován ve všech kategoriích. Z důvodu jeho náhlé nemoci nemohl startovat ani kata tým mladších žáků.

clipboard02.jpgV kategorii mini žákyň závodila Hanka Lípová z Karate-P-Klubu Milevsko, která obsadila 2. místo v kata a 3. místo v kumite. Její forma je opravdu na vysoké úrovni. Úspěch však nepřichází sám, ale stojí mnoho stovek hodin dřiny v tělocvičně i spoustu slziček na tatami.

V mladších žácích pak bojoval na maximum milevský borec Adam Flemr, který v kata dosáhl na hezké 4. místo a v kumite získal bronzovou medaili. Tři medaile pro dva milevské karatisty je velký úspěch. Oba čeká v příštím soutěžním roce postup o kategorii výše, což je další motivace do trénování, protože obstát mezi staršími bude o něco složitější.

V kategorii starších žákyň startovala tři táborská děvčata, Zuzana Šilhavá, Terezie Přibylová a Anna Mlezivová. Jako tým dívky v celorepublikové konkurenci do finále bohužel nepostoupily, avšak odvedly velice dobrý výkon. V jednotlivcích závodila Zuzana Šilhavá v obou disciplínách, tedy kata (sestava) i kumite (zápas).

Ve starších dorostencích se loňský mistr republiky Viktor Mačura v této kategorii umístil na 2. místě v kata a na 3. místě v kumite. Třetí místo tentokrát sdílel s kamarádem Zdeňkem Koblihou z táborského KPK. V juniorech se Viktor Mačura dostal do finále v kata a bral tak bramborovou. Do semifinále kata se v této kategorii probojoval i Roman Svoboda. Ten v kumite juniorů ve značné konkurenci obsadil krásné třetí místo. V kata seniorek se do semifinále dostala i Iveta Pěknicová a obsadila 5. místo.

Kromě závodníků byli nedílnou součástí táborského družstva i rozhodčí Josef Pěknic, Radek PěknicOtto Cipin, stejně tak kauči Iveta Pěknicová a Michal Polanecký.

Všem závodníkům blahopřejeme k výborným výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho chuti do dalšího cvičení i závodění. Zhruba za měsíc čeká naše karatisty poslední letošní mezinárodní soutěž a to Mikuláš Cup, který se bude konat v pražské sportovní hale ve Štěrboholích v sobotu 8. prosince 2012. Závodníci z Tábora, Milevska a Sedlčan do 18 let se zde budou moci poměřit s evropskou konkurencí.