Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Kosa Cup 2014

17. 11. 2014

kosa2014.jpg

V sobotu 11.10.2014 se v Praze konal další ročník tradičního turnaje Kosa Cup. Tento klasický turnaj v polokontaktních disciplínách kickboxu si nenechalo ujít 115 závodníků, kteří se registrovali do 174 startů. Kromě českých závodníků se zúčastnila i početná reprezentační výprava Polska. Pořadatelé opět připravili 2 výkonnostní kategorie pro disciplíny pointfighting a lightcontact. Kromě již ostřílených borců startujících v kategoriích ELITE, měli začínající závodníci připravenu opět kategorii ZAČÁTEČNÍCI. Pro úspěšné závodníky byly tradičně připraveny krásné diplomy, veliké poháry 
a hodnotné věcné ceny. Zápasy probíhaly na 4 zápasištích tatami a všechny zápasiště byly opět osazeny elektronickým skórovacím systémem.

Pod vedením Michala Polaneckého cestovali do Prahy Gentian Gashi a Jakub Kodad. Oba borci mají za sebou start ve stejné kategorii - lightcontact chlapci začátečníci -15 let +150 cm. Kuba po velmi odvážném a bojovném výkonu celou kategorii vyhrál a získal zasloužené zlato.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Kosa Cup 2014 | Komentářů: 0

Seminář technik kickboxu a zkoušky 2014

30. 9. 2014

 kick.jpg

V neděli 21. září 2014 se uskutečnil oddílový seminář AKJ Panthers Písek a Milevsko v kickboxu pod vedením mistrů světa Petra Kotíka a Marka Svitka.

Procvičovala se technika a strategie vedení sportovního zápasu. Cvičilo se ve dvou skupinách a na programu byla široká paleta technik ze semi, light a full contactu vč. technik lowkick a K1.

Po náročném čtyřhodinové cvičení bylo na pořadu dne i páskování, kterého se zúčastnila třetina cvičenců semináře. Všichni mají zkoušky na technické stupně vyspělosti úspěšně zvládnuté.
V jednom případě byl pás udělen 2x a to konkrétně u Ondřeje Polaneckého, který díky svému výkonu a technice kopů získal kromě zeleného pásu i pás modrý.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Seminář U Grillu 2014

29. 9. 2014

 grill.jpg

6. září 2014 zavítalo několik cvičenců karate z Milevska do Českých Budějovic na tradiční seminář U Grillu. Vysoké tempo cvičení v kombinaci s parným počasím se dalo vydržet díky přátelské atmosféře karateků a instruktorů z mnoha oddílů. Večer byl ve znamení grilování, které dává semináři jméno.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: U Grillu 2014 | Komentářů: 0

Letní soustředění Věšín 2014

9. 8. 2014

10420018_300013570176837_3212602472132106716_n.jpg

26. 7. až 2. 8. 2014 Věšín

Na největší letošní akci českého Allkampf-Jitsu (dále jen AKJ) se u obce Věšín do oblasti Brdských lesů u Příbrami sjelo 90 cvičenců. Zastoupeny zde byly školy a kluby z celé ČR vč. Milevska.

Tréninkový plán celého týdne byl rozložen do třech bloků, a to jednak dopolední a odpolední dvouhodinové tréninky (pro děti do 12 let pouze hodina a půl), večer po 19 hodině pak začínal třetí dobrovolný trénink, na kterém se většina cvičenců připravovala ke zkouškám na stupně technické vyspělosti v AKJ.

Mezi tréninková témata patřilo představení systému AKJ sebeobrana, kromě základních technik AKJ se cvičil volný zápas fighting, probírala se technika boje proti noži, s pistolí vč. manipulace a s teleskopickým obuškem. Pro nácviky technik se využíval i místní bazén, kde probíhal trénink úderů a kopů.

Prostor byl i pro hosty z jiných bojových umění, takže bylo možno vyzkoušet techniky z Jiu Jitsu, BJJ, Kendo a Iaido.

Počasí k nám bylo bohužel nepříznivé, opakovaný přívalový déšť změnil cvičební plochu na louce tábora v travnaté kluziště a rozhodně nepřispíval k regeneraci po celodenním tréninku. Usušit kimona cvičenců během soustředění byl téměř nemožný úkol.

Dvakrát za soustředění byl naplánován odpočinkový blok, který většina cvičících využila k odpočinku a regeneraci, kdy někteří trávili čas volejbalem, stolním tenisem nebo jinou hrou.

 Pro čtyři cvičence z Milevska bylo soustředění hodně fyzicky náročné, ale také velmi přínosné. Nabrané zkušenosti jistě pomohou v dalším cvičebním roce v DDM Milevsko k rozvoji toho bojového umění a sebeobrany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Věšín 2014 | Komentářů: 0

Letní soustředění Třeboň 2014

2. 8. 2014

img_5546_0.jpg

12. – 19. 7. 2014 Třeboň

 Karate – P – Klub Tábor, Milevsko, Sedlčany a Tsunami Karatedo České Budějovice mají za sebou letní soustředění karate, které již podruhé proběhlo ve Sportcentru Doubí u Třeboně.

Z Milevska se zúčastnil Adam Flemr, Hana Lípová, Adam Samec, Ondřej, Adam, David a Michal Polaneckých.

Soustředění bylo zaměřeno na zdokonalování technik karate a zvýšení fyzické kondice. Trénink byl třikrát denně ve skupinách stejné výkonnosti. Nejmladším cvičencům bylo šest let. Ranní trénink byl vždy se zaměřením na kata a dopoledne a odpoledne se probíral kihon a kumite. Pro pokročilejší cvičence byl vložen blok sebeobrany a také cvičení spirální stabilizace páteře.

Kromě karate bylo pro cvičence připraveno mnoho dalších aktivit. Počasí nám dopřálo projížďky na loďkách, veškeré hry pod širým nebem, večerní promítání filmů, pěší výlet ke Schwarzenberské hrobce, také turnaj ve střelbě ze vzduchovky a skládání vlaštovek s jejich následným hodem měřeným na vzdálenost.

 Poslední den cvičení se konaly zkoušky na stupně technické vyspělosti, kterých se z Milevska zúčastnil Adam a David Polaneckých. Úspěšně mají za sebou zkoušku na žlutý pás (8. kyu).

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Třeboň 2014 | Komentářů: 0

Návštěva v Karate Fitness Dojo Konstanz

20. 7. 2014

konstanz.jpg

V páteční ráno 4. července z oddílu KPK vyrazilo 10 cvičenců (6 závodníků a 4 dospělí) v rámci 30. výročí partnerství města Tábor a Konstaz v Německu.
Z Milevska se zúčastnil Adam Flemr, Hanka Lípová a Ondřej Polanecký.
Celá výprava měla zajištěn kulturní program zahrnující oficiální uvítání na kostnické radnici, prohlídku města a následně prohlídku Koncilu v rámci 600. výročí jeho konání. V mezičase se výprava karatistů pohybovala u Palmenhausu, kde se konali kulturní akce táborských a kostnických skupin.
V neděli pak došlo na klíčovou událost. Po dopoledním tréninku a rozehřátí se konalo přátelské utkání mezi našimi a kostnickými závodníky. Karatekové ve věku 10 – 14 let bojovali v kata i kumite a nakonec soutěž skončila remízou 5:5.
Po návratu závodníků z Milevska v nočních hodinách v neděli bylo patrné, že zážitek od Bodamského jezera byl opravdu velký a účastníci mají mnoho krásných vzpomínek.
 
V září bude hostit oddíl KPK instruktory z Kostnice, na již tradičním semináři v rámci Táborských setkání.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Kostnice 2014 | Komentářů: 0

Krajský přebor karate JKA 2014

6. 7. 2014

14. června 2014 České Budějovice
V sobotu 14. června 2014 se konal Krajský přebor Jihočeského svazu karate JKA. Již tradičně v Českých Budějovicích s účastí téměř 50 závodníků ze sedmi jihočeských klubů. Milevský klub byl zastoupen třemi cvičenci. V disciplínách kata a kumite se závodilo celkem ve 14 kategoriích, stejně jako je tomu na celonárodních soutěžích typu Národní pohár či Mistrovství České republiky, protože právě Krajský přebor je nominační soutěží na Mistrovství ČR. Vítězové Krajského přeboru získávají do průběžného hodnocení 6 bodů a tento bodový zisk jim pomáhá v kvalifikaci na nejvyšší republikovou soutěž, tedy Mistrovství ČR.

Karate-P-Klub Milevsko získal celkově 4 tituly Krajského přeborníka.

Adam Flemr            1. místo kata starší žáci           1. místo kumite starší žáci
Hana Lípová            1. místo kata mladší žákyně     1. místo kumite  mladší žákyně
Adam Samec           5. místo kata starší žáci

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Krajský přebor 2014 | Komentářů: 0

3. kolo - liga mládeže 2014

16. 6. 2014

 img_5008_mini.jpg

První červnovou sobotu se konalo 3. kolo Ligy mládeže, kterého se zúčastnili závodníci ve věku 5 až 15 let ze tří klubů; z Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany. Soutěž se konala v prostorách (Dojo) Karate-P-Klubu na Sídlišti nad Lužnicí a sjelo se na ni 50 karatistů, kteří závodili v 7 skupinách.

 Více informací a výsledky v příspěvku. 

img_4702_mini.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: 3. kolo liga KPK 2014 | Komentářů: 0

Seminář Krav Maga "Obrana proti noži"

25. 5. 2014

 100_0291_mini.jpg

V sobotu 24.5. 2014 se uskutečnil seminář sebeobrany ve sportovním centru Kosagym Horní Počernice, který vedl instruktor Josef Toman, instruktor a člen týmu sebeobrany Krav Maga CT707 pro speciální síly a veřejnost.

Celá akce začala v 10:00 a skončila ve 12:30 hodin. Během této krátké doby byly vysvětleny základní principy obrany proti zákeřnému a likvidačnímu útoku nožem. Všichni účastníci měli k dispozici cvičné nože a tedy možnost si vše vyzkoušet v praxi s mnoha „sparingpartnery“. 

Na závěr byl čas na diskusi a pár tématických videí.
Celá akce proběhla k velké spokojenosti účastníků. Nezbývá než se těšit na další pokračování výuky. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Mezinárodní MČR Allkampf-jitsu 2014

21. 5. 2014

akj_index.jpg

V sobotu 17. května 2014 ve sportovní hale ve Strakonicích pořádal sportovní klub Fudochi-Kan Strakonice a AKJ Blatná oddíl sebeobrany mistrovství České republiky v Allkampf-Jitsu.
Celkem bylo zaregistrováno 115 cvičenců z celé ČR. Oddíl AKJ Panthers Písek a Milevsko reprezentovalo 15 závodníků a tři trenéři. Z milevského Domu dětí a mládeže se soutěže zúčastnil pouze Ondřej Polanecký. Své dovednosti jako pokročilý cvičenec s vyšším technickým stupněm prezentoval v kombinaci, randori a tameši wari. V součtu pořadí ze všech tří disciplín obsadil první místo a získal tak pro rok 2014 titul „Mistr ČR“.
V celkovém součtu všech kategorií se oddíl AKJ Panthers v hodnocení škol umístil na krásném třetím místě za Českými Budějovicemi a Chomutovem.
 
Dobrou zprávou pro místní cvičence a příznivce bojových umění je přidělení pořadatelství MČR v roce 2015 oddílu AKJ Panthers DDM Milevsko. V květnu příštího roku bude ve sportovní hale v Milevsku možnost vidět to nejlepší ze sebeobranných a přerážecích technik systému Allkampf-Jitsu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: 18. MČR Allkampf-jitsu | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »