Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Mikulášský seminář 2014

13. 12. 2014

vs.jpg

V sobotu 6. prosince se v Táboře uskutečnil Mikulášský seminář.

Mezi cvičence zavítala i návštěva z pekla, díky které bylo cvičení po čertech dobré.

Foto na webu KPK Sedlčany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Vánoční Panthers Cup 2014

7. 12. 2014

001.jpgV sobotu 22. 11. 2014 se do Domu dětí a mládeže v Milevsku sjelo 20 závodníků na turnaj v kickboxu lightcontact.

Soutěž byla pro všechny věkové kategorie od minižáků až po seniory. Celkem proběhlo 30 zápasů dle pravidel Českého svazu kickboxu v pěti kategoriích.

Pro úspěšné závodníky byly připraveny krásné poháry, které motivovaly závodníky k mimořádným výkonům ve snaze po vítězství.

Výsledky:002.jpg

Kategorie minižáků: 1. Adam Polanecký (DDM Milevsko), 2. David Polanecký (DDM Milevsko), 3. Gabriela Hošková, 4. Šimon Včelička

Kategorie mladších žáků: 1. Eda Holub, 2. Pavel Holub, 3. Kryštof Toman

Kategorie starších žáků: 1. Ondřej Polanecký (DDM Milevsko), 2. Gentian Gashi, 3. Petr Roth, 4. Eda Holub

Kategorie juniorů: 1. Jakub Kodad, 2. Vojtěch Včelička, 3. Patrik Máchal

Kategorie seniorů: 1. Jaroslav Čunát (DDM Milevsko), 2. Josef Hromádka, 3. Marek Vála (DDM Milevsko), 4. Michal Barda (DDM Milevsko)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Vánoční Panthers Cup 2014 | Komentářů: 0

Mistrovství ČR v kickboxu 2014

29. 11. 2014

web.jpg

V sobotu 15. 11. 2014 se v nové sportovní hale Sportcentra v pražských Letňanech konalo oficiální Mistrovství České republiky Českého svazu kickboxu v „polokontaktních“ disciplínách lightcontact a pointfighting.

 Tohoto elitního závodu se za oddíl Panterů z Písku a Milevska zúčastnil v disciplíně lightcontact Jakub Kodad v kategorii kadeti  -65 kg a Ondřej Polanecký v kategorii kadeti -45 kg. Oba borce jako trenér doprovázel Michal Polanecký.

Celý průběh republikového šampionátu byl velmi profesionální jak organizačně, tak úrovní průběhu jednotlivých zápasů. Do Prahy se sjel výběr velmi připravených závodníků z celé ČR a každý zápas strhával přihlížející účastníky k hlasité podpoře bojovníků.

I přes velkou konkurenci a kvalitu zápasů se podařilo Panterům získat cenné úspěchy od obou borců. Kuba i Ondra si z Prahy vezou shodně třetí místo ve svých kategoriích a důležité zkušenosti pro další tréninkovou přípravu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Mistrovství ČR 2014 | Komentářů: 0

13. MČR Fighting Plzeň

26. 11. 2014

mini.jpg

3x titul mistra ČR míří do Milevska

V sobotu 8. listopadu se v Plzni konalo 13. mistrovství České republiky Fighting 2014.

Soutěžilo se v disciplínách fighting, fighting low kick a hard formy. Celého šampionátu se zúčastnilo 150 závodníků z 30 škol z celé ČR.

Z Milevska vyrazila výprava čtyř závodníků pod vedením trenéra Michala Polaneckého, který nastoupil na tatami také.

Všichni startující z AKJ Panthers z Domu dětí a mládeže Milevsko mají za sebou úspěšné starty v hard formách, tedy cvičení kata a kombinací, v našem případě z karate a allkampf-jitsu.

Početná startovní listina zastoupená mnoha styly bojových umění byla velkou výzvou a porovnáním úrovně našich borců.

Kategorii hard formy do 9 let včetně, vyhrál Adam Polanecký a na třetím místě se umístil David Polanecký. V sedmi letech šlo o jejich premiéru na velkých závodech a umístění obou na stupních vítězů je velký úspěch.

Kategorii hard formy do 12 let ovládl Ondřej Polanecký prvním místem a druhá skončila Hana Lípová.

Duo Milevšťáků si vyzkoušelo i start o kategorii výše, tedy hard formy do 15 let a opět úspěšně. Finále bylo ve stejném složení a byl prostor pro otestování složitější mistrovské kata. Toto klání zvládla psychické lépe Hanka a celou kategorii vyhrála, Ondra se umístil druhý.

V kategorii hard formy mistrovské pásy nad 34 let si vyzkoušel start i trenér Michal Polanecký, který měl mezi soupeři ostřílené instruktory z reprezentace ČR. Jeho 4. místo zakončilo úspěšné tažení AKJ Panthers Milevsko s výsledkem: 3x titul mistra ČR, 2x vicemistr ČR, 1x druhý vicemistr ČR a 1x čtvrté místo. V pořadí 30 škol se Milevsko umístilo na 2. místě!!!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: MČR Fighting 2014 | Komentářů: 0

Mezinárodní mistrovství Bavorska 2014

19. 11. 2014

bavorsko.jpg

Ondřej Polanecký přivezl titul mistra Bavorska

Do sbírky medailí a pohárů doma u Polaneckých v Milevsku přibyl Ondřejův titul mistra Bavorska z mezinárodního mistrovství v allkampf-jitsu. Úspěchu dosáhl víkendu 11. 10. 2014.
v Untermeitingenu, kam se poprvé vydala 12 členná výprava závodníků z AKJ Panthers při píseckém Sokolu. Z Milevska byl Ondřej Polanecký jediný.
Mistrovství Bavorska se konalo jako otevřené, zúčastnilo se ho na 130 závodníků z Německa, Rakouska a České republiky. Soutěžilo se v klasických disciplínách.

Více informací v příspěvku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Mistrovství Bavorska 2014 | Komentářů: 0

Kosa Cup 2014

17. 11. 2014

kosa2014.jpg

V sobotu 11.10.2014 se v Praze konal další ročník tradičního turnaje Kosa Cup. Tento klasický turnaj v polokontaktních disciplínách kickboxu si nenechalo ujít 115 závodníků, kteří se registrovali do 174 startů. Kromě českých závodníků se zúčastnila i početná reprezentační výprava Polska. Pořadatelé opět připravili 2 výkonnostní kategorie pro disciplíny pointfighting a lightcontact. Kromě již ostřílených borců startujících v kategoriích ELITE, měli začínající závodníci připravenu opět kategorii ZAČÁTEČNÍCI. Pro úspěšné závodníky byly tradičně připraveny krásné diplomy, veliké poháry 
a hodnotné věcné ceny. Zápasy probíhaly na 4 zápasištích tatami a všechny zápasiště byly opět osazeny elektronickým skórovacím systémem.

Pod vedením Michala Polaneckého cestovali do Prahy Gentian Gashi a Jakub Kodad. Oba borci mají za sebou start ve stejné kategorii - lightcontact chlapci začátečníci -15 let +150 cm. Kuba po velmi odvážném a bojovném výkonu celou kategorii vyhrál a získal zasloužené zlato.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Kosa Cup 2014 | Komentářů: 0

Seminář technik kickboxu a zkoušky 2014

30. 9. 2014

 kick.jpg

V neděli 21. září 2014 se uskutečnil oddílový seminář AKJ Panthers Písek a Milevsko v kickboxu pod vedením mistrů světa Petra Kotíka a Marka Svitka.

Procvičovala se technika a strategie vedení sportovního zápasu. Cvičilo se ve dvou skupinách a na programu byla široká paleta technik ze semi, light a full contactu vč. technik lowkick a K1.

Po náročném čtyřhodinové cvičení bylo na pořadu dne i páskování, kterého se zúčastnila třetina cvičenců semináře. Všichni mají zkoušky na technické stupně vyspělosti úspěšně zvládnuté.
V jednom případě byl pás udělen 2x a to konkrétně u Ondřeje Polaneckého, který díky svému výkonu a technice kopů získal kromě zeleného pásu i pás modrý.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Seminář U Grillu 2014

29. 9. 2014

 grill.jpg

6. září 2014 zavítalo několik cvičenců karate z Milevska do Českých Budějovic na tradiční seminář U Grillu. Vysoké tempo cvičení v kombinaci s parným počasím se dalo vydržet díky přátelské atmosféře karateků a instruktorů z mnoha oddílů. Večer byl ve znamení grilování, které dává semináři jméno.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: U Grillu 2014 | Komentářů: 0

Letní soustředění Věšín 2014

9. 8. 2014

10420018_300013570176837_3212602472132106716_n.jpg

26. 7. až 2. 8. 2014 Věšín

Na největší letošní akci českého Allkampf-Jitsu (dále jen AKJ) se u obce Věšín do oblasti Brdských lesů u Příbrami sjelo 90 cvičenců. Zastoupeny zde byly školy a kluby z celé ČR vč. Milevska.

Tréninkový plán celého týdne byl rozložen do třech bloků, a to jednak dopolední a odpolední dvouhodinové tréninky (pro děti do 12 let pouze hodina a půl), večer po 19 hodině pak začínal třetí dobrovolný trénink, na kterém se většina cvičenců připravovala ke zkouškám na stupně technické vyspělosti v AKJ.

Mezi tréninková témata patřilo představení systému AKJ sebeobrana, kromě základních technik AKJ se cvičil volný zápas fighting, probírala se technika boje proti noži, s pistolí vč. manipulace a s teleskopickým obuškem. Pro nácviky technik se využíval i místní bazén, kde probíhal trénink úderů a kopů.

Prostor byl i pro hosty z jiných bojových umění, takže bylo možno vyzkoušet techniky z Jiu Jitsu, BJJ, Kendo a Iaido.

Počasí k nám bylo bohužel nepříznivé, opakovaný přívalový déšť změnil cvičební plochu na louce tábora v travnaté kluziště a rozhodně nepřispíval k regeneraci po celodenním tréninku. Usušit kimona cvičenců během soustředění byl téměř nemožný úkol.

Dvakrát za soustředění byl naplánován odpočinkový blok, který většina cvičících využila k odpočinku a regeneraci, kdy někteří trávili čas volejbalem, stolním tenisem nebo jinou hrou.

 Pro čtyři cvičence z Milevska bylo soustředění hodně fyzicky náročné, ale také velmi přínosné. Nabrané zkušenosti jistě pomohou v dalším cvičebním roce v DDM Milevsko k rozvoji toho bojového umění a sebeobrany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Věšín 2014 | Komentářů: 0

Letní soustředění Třeboň 2014

2. 8. 2014

img_5546_0.jpg

12. – 19. 7. 2014 Třeboň

 Karate – P – Klub Tábor, Milevsko, Sedlčany a Tsunami Karatedo České Budějovice mají za sebou letní soustředění karate, které již podruhé proběhlo ve Sportcentru Doubí u Třeboně.

Z Milevska se zúčastnil Adam Flemr, Hana Lípová, Adam Samec, Ondřej, Adam, David a Michal Polaneckých.

Soustředění bylo zaměřeno na zdokonalování technik karate a zvýšení fyzické kondice. Trénink byl třikrát denně ve skupinách stejné výkonnosti. Nejmladším cvičencům bylo šest let. Ranní trénink byl vždy se zaměřením na kata a dopoledne a odpoledne se probíral kihon a kumite. Pro pokročilejší cvičence byl vložen blok sebeobrany a také cvičení spirální stabilizace páteře.

Kromě karate bylo pro cvičence připraveno mnoho dalších aktivit. Počasí nám dopřálo projížďky na loďkách, veškeré hry pod širým nebem, večerní promítání filmů, pěší výlet ke Schwarzenberské hrobce, také turnaj ve střelbě ze vzduchovky a skládání vlaštovek s jejich následným hodem měřeným na vzdálenost.

 Poslední den cvičení se konaly zkoušky na stupně technické vyspělosti, kterých se z Milevska zúčastnil Adam a David Polaneckých. Úspěšně mají za sebou zkoušku na žlutý pás (8. kyu).

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Třeboň 2014 | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »