Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Orlík 2017

25. 8. 2017

panthers_mini.jpg

Od 13. do 18. srpna 2017 se konalo oddílové soustředění AKJ Panthers Písek a Milevsko v obci Orlík nad Vltavou. Soustředění se zúčastnilo 30 cvičenců od těch nejmenších až po dospělé pod vedením trenérského dua Ladislav Včelička a Zdeněk Hošek, oba z Písku a oba čerství držitelé druhého mistrovského pásu Allkampf-jitsu. Na večerní tréninky dojížděl z Milevska trenér Michal Polanecký.
Dvoufázový trénink Allkampf-jitsu a kickboxu probíhal v místní tělocvičně, ostatní fyzické aktivity pod širým nebem za využití okolí ubytování.
Příprava se zaměřila na všechny klasické disciplíny AKJ, tedy předvedení sebeobranných technik, kata i kombinace a přerážení. Součástí přípravy bylo i secvičování v týmech.
Souběžně probíhala tréninková příprava v kickboxu, která byla ve znamení blížící se soutěžní sezóny. Trénink se věnoval rozvoji technických dovedností, strategie zápasu a zlepšení fyzické zdatnosti.
Letošní ročník soustředění se poprvé velmi aktivně věnoval také sportovnímu zápasu fighting, takže se intenzivně piloval boj v postoji, porazy a podmety a velký důraz byl kladen na boj na zemi s využitím technik Brazilského jiu jitsu.

Během celého týdne také probíhala táborová soutěž čtyř týmů v silových i technických disciplínách a v závěru bylo pro účastníky připraveno vyhodnocení, vč. ceremoniálu s předáváním medailí.

Mezi blížící se akce patří oddílový seminář AKJ v Písku v termínu 23.9.2017, který je určen i pro cvičence z Milevska a jehož součástí budou i zkoušky technické vyspělosti.

panthers_mini2.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Orlík 2017 | Komentářů: 0

Věšín 2017

13. 8. 2017

akj_index.jpg

Letošní národní soustředění Allkampf-Jitsu ve Věšíně konané v termínu 29.7. - 5.8.2016 se opět povedlo. Rekordních 108 účastníků z celé ČR vč. Milevska si to parádně užilo, v nabitém programu chvatových technik, sebeobrany, obrany proti zbraním, manipulace se zbraněmi, paintballu a fightingu. Děti měly nejen cvičení, ale také mnoho her.
Tréninkový plán celého týdne byl rozložen do třech bloků, a to jednak dopolední a odpolední dvouhodinové tréninky (pro děti do 12 let pouze hodina a půl), večer po 19 hodině pak začínal třetí dobrovolný trénink, na kterém se většina cvičenců připravovala ke zkouškám na stupně technické vyspělosti v AKJ.
Mezi hlavní tréninková témata patřila výuka principů technik AKJ, výuka sebeobrany a techniky pro sportovní zápas fighting.

Hned v úvodním dnu byl prostor pro hosty soustředění z jiných bojových umění. Jedním z pravidelných hostů byl český samuraj Vladimír Hotovec, který zde praktikoval výuku principů kendo použité v boji s nožem a teleskopem. Druhým hostem byl Martin Procházka, který cvičí mnoho stylů bojových umění a na soustředění se zaměřil na použití technik kyusho pro rozšíření provedení technik AKJ. Kyusho je umění použití vitálních bodů se silně paralyzujícím vlivem na protivníka bez použití velké síly. Několik hodin výuky bylo velice kladně přijato hlavně staršími cvičenci.

Během týdne na soustředění zavítal specialista na manipulaci se zbraněmi Petr Petřík s kolegou, který vyučoval taktiku za využití paintballu. Manipulace se zbraněmi probíhala za využití „ostrých“ zbraní a „školních“ nábojů. K dispozici bylo několik pistolí a revolverů a také několik útočných pušek a samopalů. Hlavně mužská část soustředění byla ve svém živlu a nadšeně prováděla manipulaci se všemi dovezenými zbraněmi. Souběžně také probíhala výuka taktiky čtyřčlenného týmu v neznámých prostorách budov s cílem odhalení pachatele.

Letošní počasí bylo po mnoha letech výjimečně tropické, což umožnilo cvičencům nácviky technik i v místním prostorném bazénu, což uvítala hlavně děcka, která si zde výuku opravdu užila.
Dvakrát za soustředění byl naplánován odpočinkový blok, který většina cvičících využila k regeneraci, někteří trávili čas volejbalem, nohejbalem, stolním tenisem nebo návštěvou blízkého aquaparku v Příbrami.
Pro cvičence z Milevska bylo soustředění velmi přínosné a získané zkušenosti jistě pomohou v dalším cvičebním roce v DDM Milevsko k rozvoji tohoto bojového umění a sebeobrany.

akj_index2.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Věšín 2017 | Komentářů: 0

Borotín 2017

26. 7. 2017

clipboard01_mini.jpg

Od 16. do 22. 7. 2016 hostil městys Borotín u Tábora ve sportovní hale letní soustředění karate. Zúčastnilo se 80 cvičenců z oddílů Bechyně, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Milevsko.

Každý den začínal ranní rozcvičkou a během. Po snídani byla na programu dopolední tréninková jednotka rozdělena do dvou částí a následný odpočinek. Po obědě a poledním klidu následovala odpolední tréninková jednotka. V podvečer pak na účastníky soustředění čekal každý den speciální program, který připravoval kolektiv starších cvičenců a instruktorů soustředění.

Opravdu bohatý program zajistil využití každé volné chvíle všech dětí v průběhu celého dne. Kromě oblíbeného promítání pohádek a různých společenských her, byl za slunečného počasí na programu atletický víceboj, střelba ze vzduchovky, lukostřelba a mnoho dalších aktivit.

Na několik tréninků byla zařazena sebeobrana se zaměřením dle věku cvičenců. Ty nejmenší čekala i praktická zkouška dovedností za využití figuranta ve speciálním obleku, ty starší čekalo cvičení se zaměřením na pouliční boj. Nově si také několik skupin cvičenců vyzkoušelo zápas „kalaki“ s využitím pěnových tyčí.

Mezi velké programy soustředění patřila ukázka Vojenské policie, která dorazila i za účasti psovodů a názorně předvedla výcvik na zadržení pachatele, vyhledávání drog a výbušnin. Dále bylo předvedeno vybavení, výstroj a výzbroj. Další profesionální jednotka dorazila z Hasičského záchranného sboru v Táboře, která dětem představila techniku s veškerým vybavením a za velmi horkého počasí děcka mohla vyzkoušet proudnice v praxi.

Následovala diskotéka s mnoha soutěžemi, pohádkový maraton, seznámení se s první pomocí (což bylo odzkoušeno za velmi reálné situace s nalíčenými figuranty a rozsáhlým počtem zranění s vážností dle věku zachránců) a jako finální akce proběhla noční bojová hra na zřícenině gotického hradu Borotín, s velmi strašidelným příběhem za přispění plnění odvážných úkolů.

V závěru soustředění čekalo cvičence páskování, tedy zkoušky na stupně technické vyspělosti. Mladí i starší cvičenci si ze soustředění odváží mnoho zážitku a nové přátelství s účastníky z jiných oddílů.

clipboard02.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Borotín 2017 | Komentářů: 0

Národní seminář AKJ - Chomutov 2017

21. 6. 2017

tiger.jpg

V sobotu 10. 6. 2017 se v Chomutově konal již tradiční národní seminář systému Allkampf-jitsu.

Této na cvičení náročné celodenní akce se zúčastnila i trojice trenérů AKJ Panthers.

Na programu bylo procvičování základních sebeobranných technik AKJ pro všechny technické stupně až po černé pásy a principů výuky pro jednotlivé žákovské stupně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Setkání s českou reprezentací v zápase

12. 6. 2017

wp_20170608_16_33_54_pro_mini.jpg

Ve čtvrtek 8. června 2017 přijal Michal Polanecký se svými syny pozvání do Centra sportu Ministerstva vnitra ČR na soukromý trénink pod vedením reprezentantek v zápase ve volném stylu Lenky Hockové - Martinákové a Adély Hanzlíčkové. Obě zápasnice své disciplíně věnují profesionálně a mají na svém kontě na 30 titulů Mistryň ČR. Mnoho dalších významných úspěchů mají z Mistrovství Evropy a Adéla se ještě k tomu v minulém roce probojovala na olympijské hry do Ria, čímž získala jedno důležité prvenství pro zápas, protože startovala jako vůbec první česká olympionička v tomto sportu.

Setkání s děvčaty ve Stromovce začalo prohlídkou jednotlivých pavilonů sportovišť, kde se nám v posilovně podařilo osobně potkat dalšího olympionika, tenistu Tomáše Berdycha. Prohlídka pokračovala vzpěračskou tělocvičnou a na závěr nás čekalo zápasnické prostředí.

Po prvotní prohlídce vybavení se šlo rovnou na společnou rozcvičku, která obsahuje kromě zahřívání a protahování i mnoho gymnastických prvků. Zápas je hodě silový, plný obratnosti a zručnosti, což je nutné pro všechny hody, přehozy a mosty.

Nás čekal soukromý trénink přímo pod vedením Adély a Lenky, což bylo velmi poučné i zábavné. Proběhla výměna zkušeností ze sportovních pravidel bojových sportů v porovnání se zápasem. Samozřejmě došlo na mnoho zápasnických chvatů, které se odzkoušely v praxi přímo s holkami.

Celé odpoledne bylo úžasným zážitkem, protože zacvičit si s českou zápasnickou špičkou se nenabízí každý den. Zároveň je hodně zajímavé, prohlédnout si prostory, kde se profesionálně připravuje mnoho olympioniků.

img_20170612_0001_mini.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Adéla a Lenka - zápasnice | Komentářů: 0

Ukončení tréninků v letošním školním roce

27. 5. 2017

box.jpg

Konec května znamená konec všem kroužkům v DDM. Z důvodu demolice stávajícího zázemí nás bude čekat změna. Od příštího školního roku budou kroužky bojových umění na 1. ZŠ T.G.M. ve velké tělocvičně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Sebeobrana pro děti

17. 5. 2017

mini.jpg

V rámci tréninků karate a allkampf-jitsu je zařazován i speciální výcvik zaměřený na sebeobranu dětí. V praktickém testování je používán oblek pro nácvik reálné situace, což je pro děcka zajímavé zpestření tréninkové jednotky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Trénink 16.5.2017 | Komentářů: 0

Sportovec roku 2016 - Sokol

5. 5. 2017

85594876-a312-41c7-aff9-f03047d8958d.jpg

Sokolská župa Jihočeská ocenila na 3. místě jako Sportovce roku 2016 v kategorii veteráni Michala Polaneckého z Milevska. Gratulujeme

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Doškolovací seminář rozhodčích kickboxu

4. 5. 2017

mini.jpg

V sobotu 29.4.2017 se v odpoledních hodinách uskutečnil v prostorách Kosagym v Horních Počernicích vůbec první seminář pro rozhodčí všech výkonnostních tříd ČSK. Cílem setkání téměř všech nejzkušenějších rozhodčích, bylo zlepšit dovednosti rozhodování především středových rozhodčích v polokontaktech i v plnokontaktech. Zdokonalení pohybu, gest a komunikace, byl úkol pro hlavního školitele Jana Matouška. Jeho dlouholeté zkušenosti jak závodníka, tak rozhodčího nejvyšší světové úrovně jsou k nezaplacení. Honzův výklad sledovalo 26 rozhodčích z pěti klubů ČSK a následně vše zkoušeli v praktických cvičeních.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Pohár města Milevska v kickboxu 2017

3. 5. 2017

mini.jpg

V sobotu 29. dubna 2017 se v Domě dětí a mládeže konal Pohár města Milevska v kickboxu. Celá akce se konala za podpory města Milevska. Turnaje se zúčastnilo 30 závodníků z Milevska, Písku, Tábora, Karlových Varů a Mariánských Lázní. Pořadatelem byl místní oddíl bojových umění pod vedením Michala Polaneckého pod hlavičkou Českého svazu kickboxu.

Soutěžilo se v polokontaktních formách zápasu lightcontact a kicklight po skupinách dle věku a technické úrovně cvičenců.

Tato akce uzavřela sérii tří milevských turnajů v karate, allkampf-jitsu a kickboxu. Všechny tyto styly se vyučují v DDM s možností účasti na národních i mezinárodních soutěžích.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Pohár města Milevska v kickboxu 2017 | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »