Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Mistrovství České republiky – Fighting 2016

9. 11. 2016

index.jpg

První listopadovou sobotu 2016 se konalo v Plzni již 15. Mistrovství ČR – Fighting 2016.

Na otevřeném mistrovství republiky se setkali vyznavači sebeobranných systémů allkampf-jitsu, jiu-jitsu, ale i karate shotokan a shitoryu, judo a MMA.

Soutěžilo se na čtyřech zápasištích v disciplínách hard formy kata a fighting.

V hard formách závodníci předvádějí povinné sestavy kata ze stylů, které reprezentují. Kata jsou souborná cvičení úderů, kopů, seků a krytů v předepsaných postojích, kde je posuzováno nasazení, správné provedení jednotlivých cviků a přesné načasování pohybu závodníka.

Za AKJ Panthers Písek a Milevsko do hard forem nastoupilo bratrské trio Polaneckých, reprezentující DDM Milevsko. Každodenní příprava během posledních měsíců slavila úspěch, který se proměnil v medailové pozice všech bratrů. V kategorii kata do 9 let zvítězil a získal titul mistr ČR David Polanecký, těsně následován na pozici vicemistra ČR Adamem Polaneckým na stříbrné pozici. Kategorii hard formy do 15 let opanoval s předvedením dvou mistrovských kata Ondřej Polanecký a po loňském druhém místě se pro rok 2016 stal mistrem ČR.

V disciplíně fighting, což je sportovní zápas zahrnující údery, kopy, strhy, páčení a držení v postoji i na zemi startovalo za Panthery celkem 8 zápasníků. Za bojovníky z Písku uspěl a na stupních vítězů se umístil v kategorii junioři 15 – 17 let do 77 kg Martin Kukrál na druhém místě a odvezl si zasloužené stříbro. V kategorii žen startovala juniorka Jana Velková, která po těžkých bojích se staršími soupeřkami obsadila krásné třetí místo a bronz jí udělal opravdu velkou radost. Milevský DDM reprezentoval v zápase Ondřej Polanecký, který v kategorii starší žáci 11 – 14 let do 65 kg vyhrál všechny zápasy před časovým limitem pro technickou převahu a obhájil tak loňské prvenství. Získal tak pro Milevsko další titul mistra ČR pro rok 2016.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: MČR Fighting 2016 | Komentářů: 0

Soustředění talentů Jihočeského svazu japonského karate 2016

29. 10. 2016

index.jpg

V sobotu 29.10.2016 proběhlo v tělocvičně SKP České Budějovice soustředění talentů Jihočeského svazu japonského karate. Akce byla podpořena Jihočeským krajem z projektu Podpora sportu, pořadatelem byl SKP Tsunami Karatedo České Budějovice a Jihočeský svaz japonského karate. Trénink probíhal ve skupinách pod vedením Petra Cibulky 5. Dan JKA zaměřený na kumite a Josefa Pěknice 5. Dan JKA zaměřený na kata.

 

Mistrovství Evropy AKJ 2016

23. 10. 2016

img_20161018_0006_mini.jpg

Mistrovství Evropy v Allkampf- Jitsu 2016, České Budějovice

V sobotu 15. října 2016 se po 16 letech konalo ve sportovní hale v Českých Budějovicích „Mistrovství Evropy v sebeobranném systému Allkampf- Jitsu“. Tento závod byl pojat jako otevřený pro všechny styly bojových umění, které dokáží demonstrovat techniky sebeobrany, zacvičit kata a předvést přerážecí techniky. Kromě Allkampf-Jitsu zde bylo k vidění i Karate, Taekwondo a Jiu Jitsu.

Šampionátu se zúčastnilo 230 závodník. Mezi nejpočetněji zastoupené státy byla samozřejmě Česká republika, ale velmi početná výprava z několika škol bojových umění dorazila také z Německa. Mezi další účastníky se zařadilo Rakousko, Polsko, Ukrajina a Makedonie.

Možnost účastnit se nebyla určena pro začínající cvičence. Veškeré kategorie reprezentoval početný tým pokročilých závodníků s minimálně druhým technickým stupněm vyspělosti, což znamenalo, že každý účastník musel absolvovat minimálně dvě soutěžní disciplíny, tedy předvedení technik a přerážení, ti pokročilejší od 6. kyu navíc kata nebo kombinaci.

Tým AKJ Panthers Písek a Milevsko patřil mezi početnější školy účastnící se šampionátu. Příprava probíhala několik měsíců a šlo opravdu o náročné ladění techniky a fyzické zdatnosti.

V kategorii mladší žákyně (7-10 let) do 7. kyu se umístila Gabriela Hošková na 5. místě a Adéla Tušilové na 6. místě.

V kategorii mladší žáci „a“ (7-8 let) do 7. kyu se umístil Václav Lid na 5. místě a Vít Pišan na 7. místě.

V kategorii mladší žáci „b“ (9-10 let) do 7. kyu se umístil Šimon Včelička na 3. místě, Martin Kolář na 9. místě, Krištof Toman na 10. místě, Matěj Šabat na 13. místě, Marek Kolář na 14. místě, Mathias Smetka na 15. místě, Adam Zuska na 17. místě.

V kategorii mladší žáci (7-10 let) od 6. kyu se umístil David Polanecký na 4. místě.

V kategorii starší žákyně (11-13 let) do 7. kyu se umístila Adéla Ťupová na 9. místě.

V kategorii starší žáci „a“ (11-12 let) do 7. kyu se umístil Pavel Holub na 7. místě a Antonín Jung na 9. místě.

V kategorii starší žáci „b“ (13 let) do 7. kyu se umístil Eduard Holub na 3. místě.

V kategorii juniorky (14-17 let) do 7. kyu se umístila Jana Velková na 2. místě.

V kategorii junioři (14-17 let) do 7. kyu se umístil Petr Roth na 2. místě, Jakub Kodad na 8. místě a Martin Kukrál na 10. místě.

V kategorii junioři (14-17 let) od 6. kyu se umístil Ondřej Polanecký na 3. místě.

V kategorii ženy (+18 let) do 7. kyu se umístila Kamila Šabatová na 1. místě, Eva Lusková na 6. místě a Kateřina Tušilová na 7. místě.

V kategorii ženy (+18 let) od 6. kyu se umístila Simona Buchtelová na 9. místě.

V kategorii muži (+18 let) do 6. kyu se umístil Lukáš Sláma na 4. místě.

V kategorii muži (+18 let) do 1. kyu se umístil Vojtěch Včelička na 3. místě a František Veselý na 7. místě.

V kategorii master (+40 let) do 1. kyu se umístil Michal Polanecký na 3. místě.

V kategorii master (+40 let) od 1. danu se umístil Ladislav Včelička na 4. místě a Zdeněk Hošek na 11. místě.

V kategorii družstev dospělých se tým Panthers umístil na 6. místě.

V kategorii družstev dětí se tým Pantherů umístil na 3., 5., 6. a 7. místě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Mistrovství Evropy AKJ 2016 | Komentářů: 0

Klubový seminář AKJ a zkoušky 2016

2. 10. 2016

index.jpg

V sobotu 24. září 2016 proběhl v Písku klubový seminář a zkoušky allkampf-jitsu, pod vedením prezidenta AKJ ČR Martina Matouše.

V dopoledním bloku byl trénink zaměřen na pokročilé techniky pro juniory a dospělé, odpoledne byl připraven program pro děti.

Na závěr semináře proběhlo páskování, které bylo důležité pro mnohé závodníky, kterým se tak otevřela cesta na mistrovství Evropy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Klubový seminář a zkoušky 2016 | Komentářů: 0

Miniseminář AKJ Brno 2016

11. 9. 2016

uvod.jpg

31. srpna 2016 se ve večerních hodinách v Brně uskutečnil miniseminář Allkampf-jitsu pod vedením Michala Polaneckého. Cvičení proběhlo v úpolové tělocvičně Komárov, která je speciálně vybavená na bojové sporty.

Výuka byla zaměřena na základní techniky karate, které jsou využívány v AKJ, dále na bunkai kombinací a kata AKJ a nácvik první fáze fightingu, tedy boje v postoji.

Atmosféra na semináři byla úžasná a pravděpodobně nešlo o poslední spolupráci mezi oddílem z Milevska a Brna.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Miniseminář AKJ Brno 2016 | Komentářů: 0

Letní soustředění Orlík 2016

20. 8. 2016

img_7421_mini.jpg

Od 14. do 19. srpna 2016 se konalo oddílové soustředění AKJ Panthers Písek a Milevsko v obci Orlík nad Vltavou. Soustředění se zúčastnilo 30 cvičenců od těch nejmenších až po dospělé pod vedením trenérského dua Ladislav Včelička a Zdeněk Hošek, oba z Písku. Na večerní tréninky dojížděl z Milevska Michal Polanecký.
Dvoufázový trénink Allkampf-Jitsu a kickboxu probíhal v místní tělocvičně, ostatní fyzické aktivity pod širým nebem za využití okolí ubytování.
Soustředění bylo ve znamení přípravy na blížící se Mistrovství Evropy v Allkampf-Jitsu (AKJ), kde bude oddíl Pantherů početně zastoupen. Příprava se zaměřila na všechny klasické disciplíny AKJ, tedy předvedení sebeobranných technik, kata i kombinace a přerážení. Součástí přípravy bylo i secvičování v týmech.
Souběžně probíhala tréninková příprava v kickboxu, která byla ve znamení požadavků na stupně technické vyspělosti. V závěru soustředění se uskutečnilo páskování právě v tomto bojovém umění pod vedením zkušebního komisaře Českého svazu kickboxu Michala Polaneckého.
Po fyzicky náročném týdnu u zkoušek na cvičencích únava znát nebyla a od všech byl předveden perfektní výkon, který byl oceněn velkými certifikáty s potvrzením o úspěšně zvládnuté zkoušce na 7. Kyu.
Ve večerních hodinách ještě pod širým nebem proběhla ukázka technik bojových umění pro veřejnost a následně účastníky čekalo velké grilování k zakončení soustředění a oslavě úspěšných zkoušek.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Orlík 2016 | Komentářů: 0

Letní soustředění Allkampf-Jitsu 2016

10. 8. 2016

wp_20160730_14_55_09_rich--2-_mini.jpg

Letošní národní soustředění Allkampf-Jitsu ve Věšíně konané v termínu 30.7. - 6.8.2016 se opět povedlo. Rekordních 108 účastníků z celé ČR vč. Milevska si to parádně užilo, v nabitém programu chvatových technik, sebeobrany, obrany proti zbraním, manipulace se zbraněmi, paintballu a fightingu. Děti měly nejen cvičení, ale také mnoho her.
Tréninkový plán celého týdne byl rozložen do třech bloků, a to jednak dopolední a odpolední dvouhodinové tréninky (pro děti do 12 let pouze hodina a půl), večer po 19 hodině pak začínal třetí dobrovolný trénink, na kterém se většina cvičenců připravovala ke zkouškám na stupně technické vyspělosti v AKJ.
Mezi hlavní tréninková témata patřila příprava na Mistrovství Evropy v tradičních disciplínách Allkampf-Jitsu, které bude hostit Česká republika v Českých Budějovicích 15. října letošního roku. Dále každý tréninkový blok probíhala na tatami příprava na sportovní zápas fighting pod vedením instruktorů z Kolína.
Hned v úvodním dnu byl prostor pro hosty soustředění z jiných bojových umění. Jedním z pravidelných hostů byl český samuraj Vladimír Hotovec, který zde praktikoval výuku pro odzbrojení útočníka s nožem za využití technik práce s teleskopem. Druhým hostem byl Matěj Novák, který cvičí Jiu Jitsu a souběžně je velkým specialistou na sebeobranu, kterou nám v praxi ukazoval za použití nekompromisních technik vůči útočníkům. Letos šlo o první fázi sebeobranné situace, tedy vyhnout se konfliktu před samotným fyzickým útokem.

Během týdne na soustředění zavítal specialista na manipulaci se zbraněmi Petr Petřík s kolegou, který vyučoval taktiku za využití paintballu. Manipulace se zbraněmi probíhala za využití „ostrých“ zbraní a „školních“ nábojů. K dispozici bylo několik pistolí a revolverů a také několik útočných pušek vč. brokovnice. Hlavně mužská část soustředění byla ve svém živlu a nadšeně prováděla manipulaci se všemi dovezenými zbraněmi.
Letošní počasí bylo již tradičně deštivé, ale jeden tropický den umožnil cvičencům nácviky technik v místním prostorném bazénu, což uvítala hlavně děcka, která si zde výuku opravdu užila.
Dvakrát za soustředění byl naplánován odpočinkový blok, který většina cvičících využila k regeneraci, někteří trávili čas volejbalem, nohejbalem, stolním tenisem nebo návštěvou blízkého aquaparku v Příbrami.
Pro cvičence z Milevska bylo soustředění velmi přínosné a získané zkušenosti jistě pomohou v dalším cvičebním roce v DDM Milevsko k rozvoji tohoto bojového umění a sebeobrany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Věšín 2016 | Komentářů: 0

Letní soustředění Karate 2016

7. 8. 2016

stropnice_mini.jpg

Od 17. do 23. 7. 2016 se konalo letní soustředění karate v malebné vesničce Horní  Stropnice, v česko-rakouském pohraničí v Novohradských horách. Zúčastnilo se 80 cvičenců z oddílů Bechyně, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Milevsko.

Každý den začínal ranní rozcvičkou a během. Po snídani byla na programu dopolední tréninková jednotka a následný odpočinek. Po obědě a poledním klidu následovala odpolední tréninková jednotka. V podvečer pak na účastníky soustředění čekal každý den speciální program, který připravoval kolektiv starších cvičenců a instruktorů soustředění.

Opravdu bohatý program zajistil využití každé volné chvíle všech dětí. Kromě oblíbeného promítání pohádek a různých společenských her bylo za slunečného počasí na programu koupání v místním velkém bazénu, atletický víceboj, střelba ze vzduchovky, soutěž v kata a mnoho dalších aktivit.

Mezi velké kulturní programy patřilo vyprávění o Japonsku, diskotéka s mnoha soutěžemi, pohádkový maraton (kde děcka musí poznávat ve scénkách starších cvičenců ukázky z pohádek), seznámení se s první pomocí (což bylo odzkoušeno za velmi reálné situace s nalíčenými figuranty a rozsáhlým počtem zranění s vážností dle věku zachránců) a jako finální akce proběhla noční bojová hra s velmi strašidelným příběhem za přispění plnění odvážných úkolů.

V závěru soustředění čekalo cvičence páskování, tedy zkoušky na stupně technické vyspělosti. Mladí i starší cvičenci si ze soustředění odváží mnoho zážitku a nové přátelství s účastníky z jiných oddílů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Stropnice 2016 | Komentářů: 0

Seminář "Přehlídka Budó"

25. 6. 2016

budo.jpg

Seminář "Přehlídka Budó" dne 18. 6. 2016 byl ve znamení čerpáni pozitivní energie. Trénink Kendó pod vedením sensei Vladimir Hotovec (český samuraj), trénink Aikidó pod vedením sensei Tomáš Tamchyna (hlavní hrdina aikido street story), trénink Tai Chi pod vedením sifu George Husek (opravdu vysoká škola bojových umění) a finále trénink Karate JKA pod vedením sensei Pavel Beneš (organizátor celé akce). Toto vše díky podpoře hl. města Prahy a organizace Karate Kibo za symbolickou cenu 100 Kč na hlavu. Super akce!!!!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Přehlídka Budó | Komentářů: 0

Jihlava Open 2016

12. 6. 2016

wp_20160611_13_05_17_rich--2-_mini.jpg

V sobotu 11. 6. 2016 vyrazila výprava Pantherů z Milevska na turnaj v kickboxu do Jihlavy, který se uskutečnil pod patronátem Českého svazu kickboxu.
1. ročníku turnaje v kickboxu Jihlava Open 2016 se zúčastnilo celkem 61 závodníků z 9 klubů. 8 klubů tuzemských a 1 až z dalekého Lichtejnštejnska. Závodníci startovali celkem ve 139 startech na dvou zápasištích, což bylo časově náročné, ale pořádající oddíl Kickbox Klub Reborn měl vše perfektně připravené.
Před zahájením prvních zápasů bylo na programu ostré exhibiční utkání v semikontaktním zápase mezi hlavním trenérem reprezentace Petrem Kotíkem a jeho asistentam Honzou Šebou (oba několikanásobní mistři světa). V průběhu turnaje došlo i na exhibici cvičení s nunčaky a také ukázku sestav moderní gymnastiky. 
Za Panthery nastoupilo v disciplíně kalaki (plnokontaktní boj s pěnovou tyčí) bratrské duo Adam a David Polaneckých. V kategorii -150 a +150 cm se jim však nepodařilo postoupit do finálových bojů. Šlo o nejpočetnější skupiny zápasníků s více jak 20 startujícími. Dvojčata však předvedla vyrovnané souboje i přes to, že jde pro nás o doplňkovou disciplínu, která není na pravidelném programu tréninků. 
Starší Ondřej Polanecký se zaregistroval do více kategorií lightcontactu, což je již plnohodnotný kickbox, kde to pěkně jiskří, ale nesmí jít o tzv. full contact. V kategorii -63 kg Ondra vyhrál všechny zápasy a stal se tak celkovým vítězem. Dále nastoupil do kategorie +63 kg, kde již bylo několik borců těžších o 20 kg živé váhy. Ondra obstál i v této kategorii, což s jeho 57 kg nebylo vůbec jednoduché a zápas s těžším soupeřem byl opravdu tvrdý. V těžší kategorii obdržel nepříjemný kop do oblasti kolene a i přes to, že zápas dotáhl do vítězného konce během druhého kola, nebyl do dalšího souboje trenérem puštěn z důvodu možného rizika zranění. V kategorii +63 kg obsadil tedy krásné druhé místo. Do plánované kategorie pointfightingu už také nenastoupil a ukončil tak své působení na turnaji s jedním zlatem a jedním stříbrem pro Milevsko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Jihlava Open 2016 | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »