Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Letní soustředění Orlík 2016

20. 8. 2016

img_7421_mini.jpg

Od 14. do 19. srpna 2016 se konalo oddílové soustředění AKJ Panthers Písek a Milevsko v obci Orlík nad Vltavou. Soustředění se zúčastnilo 30 cvičenců od těch nejmenších až po dospělé pod vedením trenérského dua Ladislav Včelička a Zdeněk Hošek, oba z Písku. Na večerní tréninky dojížděl z Milevska Michal Polanecký.
Dvoufázový trénink Allkampf-Jitsu a kickboxu probíhal v místní tělocvičně, ostatní fyzické aktivity pod širým nebem za využití okolí ubytování.
Soustředění bylo ve znamení přípravy na blížící se Mistrovství Evropy v Allkampf-Jitsu (AKJ), kde bude oddíl Pantherů početně zastoupen. Příprava se zaměřila na všechny klasické disciplíny AKJ, tedy předvedení sebeobranných technik, kata i kombinace a přerážení. Součástí přípravy bylo i secvičování v týmech.
Souběžně probíhala tréninková příprava v kickboxu, která byla ve znamení požadavků na stupně technické vyspělosti. V závěru soustředění se uskutečnilo páskování právě v tomto bojovém umění pod vedením zkušebního komisaře Českého svazu kickboxu Michala Polaneckého.
Po fyzicky náročném týdnu u zkoušek na cvičencích únava znát nebyla a od všech byl předveden perfektní výkon, který byl oceněn velkými certifikáty s potvrzením o úspěšně zvládnuté zkoušce na 7. Kyu.
Ve večerních hodinách ještě pod širým nebem proběhla ukázka technik bojových umění pro veřejnost a následně účastníky čekalo velké grilování k zakončení soustředění a oslavě úspěšných zkoušek.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Orlík 2016 | Komentářů: 0

Letní soustředění Allkampf-Jitsu 2016

10. 8. 2016

wp_20160730_14_55_09_rich--2-_mini.jpg

Letošní národní soustředění Allkampf-Jitsu ve Věšíně konané v termínu 30.7. - 6.8.2016 se opět povedlo. Rekordních 108 účastníků z celé ČR vč. Milevska si to parádně užilo, v nabitém programu chvatových technik, sebeobrany, obrany proti zbraním, manipulace se zbraněmi, paintballu a fightingu. Děti měly nejen cvičení, ale také mnoho her.
Tréninkový plán celého týdne byl rozložen do třech bloků, a to jednak dopolední a odpolední dvouhodinové tréninky (pro děti do 12 let pouze hodina a půl), večer po 19 hodině pak začínal třetí dobrovolný trénink, na kterém se většina cvičenců připravovala ke zkouškám na stupně technické vyspělosti v AKJ.
Mezi hlavní tréninková témata patřila příprava na Mistrovství Evropy v tradičních disciplínách Allkampf-Jitsu, které bude hostit Česká republika v Českých Budějovicích 15. října letošního roku. Dále každý tréninkový blok probíhala na tatami příprava na sportovní zápas fighting pod vedením instruktorů z Kolína.
Hned v úvodním dnu byl prostor pro hosty soustředění z jiných bojových umění. Jedním z pravidelných hostů byl český samuraj Vladimír Hotovec, který zde praktikoval výuku pro odzbrojení útočníka s nožem za využití technik práce s teleskopem. Druhým hostem byl Matěj Novák, který cvičí Jiu Jitsu a souběžně je velkým specialistou na sebeobranu, kterou nám v praxi ukazoval za použití nekompromisních technik vůči útočníkům. Letos šlo o první fázi sebeobranné situace, tedy vyhnout se konfliktu před samotným fyzickým útokem.

Během týdne na soustředění zavítal specialista na manipulaci se zbraněmi Petr Petřík s kolegou, který vyučoval taktiku za využití paintballu. Manipulace se zbraněmi probíhala za využití „ostrých“ zbraní a „školních“ nábojů. K dispozici bylo několik pistolí a revolverů a také několik útočných pušek vč. brokovnice. Hlavně mužská část soustředění byla ve svém živlu a nadšeně prováděla manipulaci se všemi dovezenými zbraněmi.
Letošní počasí bylo již tradičně deštivé, ale jeden tropický den umožnil cvičencům nácviky technik v místním prostorném bazénu, což uvítala hlavně děcka, která si zde výuku opravdu užila.
Dvakrát za soustředění byl naplánován odpočinkový blok, který většina cvičících využila k regeneraci, někteří trávili čas volejbalem, nohejbalem, stolním tenisem nebo návštěvou blízkého aquaparku v Příbrami.
Pro cvičence z Milevska bylo soustředění velmi přínosné a získané zkušenosti jistě pomohou v dalším cvičebním roce v DDM Milevsko k rozvoji tohoto bojového umění a sebeobrany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Věšín 2016 | Komentářů: 0

Letní soustředění Karate 2016

7. 8. 2016

stropnice_mini.jpg

Od 17. do 23. 7. 2016 se konalo letní soustředění karate v malebné vesničce Horní  Stropnice, v česko-rakouském pohraničí v Novohradských horách. Zúčastnilo se 80 cvičenců z oddílů Bechyně, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Milevsko.

Každý den začínal ranní rozcvičkou a během. Po snídani byla na programu dopolední tréninková jednotka a následný odpočinek. Po obědě a poledním klidu následovala odpolední tréninková jednotka. V podvečer pak na účastníky soustředění čekal každý den speciální program, který připravoval kolektiv starších cvičenců a instruktorů soustředění.

Opravdu bohatý program zajistil využití každé volné chvíle všech dětí. Kromě oblíbeného promítání pohádek a různých společenských her bylo za slunečného počasí na programu koupání v místním velkém bazénu, atletický víceboj, střelba ze vzduchovky, soutěž v kata a mnoho dalších aktivit.

Mezi velké kulturní programy patřilo vyprávění o Japonsku, diskotéka s mnoha soutěžemi, pohádkový maraton (kde děcka musí poznávat ve scénkách starších cvičenců ukázky z pohádek), seznámení se s první pomocí (což bylo odzkoušeno za velmi reálné situace s nalíčenými figuranty a rozsáhlým počtem zranění s vážností dle věku zachránců) a jako finální akce proběhla noční bojová hra s velmi strašidelným příběhem za přispění plnění odvážných úkolů.

V závěru soustředění čekalo cvičence páskování, tedy zkoušky na stupně technické vyspělosti. Mladí i starší cvičenci si ze soustředění odváží mnoho zážitku a nové přátelství s účastníky z jiných oddílů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Stropnice 2016 | Komentářů: 0

Seminář "Přehlídka Budó"

25. 6. 2016

budo.jpg

Seminář "Přehlídka Budó" dne 18. 6. 2016 byl ve znamení čerpáni pozitivní energie. Trénink Kendó pod vedením sensei Vladimir Hotovec (český samuraj), trénink Aikidó pod vedením sensei Tomáš Tamchyna (hlavní hrdina aikido street story), trénink Tai Chi pod vedením sifu George Husek (opravdu vysoká škola bojových umění) a finále trénink Karate JKA pod vedením sensei Pavel Beneš (organizátor celé akce). Toto vše díky podpoře hl. města Prahy a organizace Karate Kibo za symbolickou cenu 100 Kč na hlavu. Super akce!!!!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Přehlídka Budó | Komentářů: 0

Jihlava Open 2016

12. 6. 2016

wp_20160611_13_05_17_rich--2-_mini.jpg

V sobotu 11. 6. 2016 vyrazila výprava Pantherů z Milevska na turnaj v kickboxu do Jihlavy, který se uskutečnil pod patronátem Českého svazu kickboxu.
1. ročníku turnaje v kickboxu Jihlava Open 2016 se zúčastnilo celkem 61 závodníků z 9 klubů. 8 klubů tuzemských a 1 až z dalekého Lichtejnštejnska. Závodníci startovali celkem ve 139 startech na dvou zápasištích, což bylo časově náročné, ale pořádající oddíl Kickbox Klub Reborn měl vše perfektně připravené.
Před zahájením prvních zápasů bylo na programu ostré exhibiční utkání v semikontaktním zápase mezi hlavním trenérem reprezentace Petrem Kotíkem a jeho asistentam Honzou Šebou (oba několikanásobní mistři světa). V průběhu turnaje došlo i na exhibici cvičení s nunčaky a také ukázku sestav moderní gymnastiky. 
Za Panthery nastoupilo v disciplíně kalaki (plnokontaktní boj s pěnovou tyčí) bratrské duo Adam a David Polaneckých. V kategorii -150 a +150 cm se jim však nepodařilo postoupit do finálových bojů. Šlo o nejpočetnější skupiny zápasníků s více jak 20 startujícími. Dvojčata však předvedla vyrovnané souboje i přes to, že jde pro nás o doplňkovou disciplínu, která není na pravidelném programu tréninků. 
Starší Ondřej Polanecký se zaregistroval do více kategorií lightcontactu, což je již plnohodnotný kickbox, kde to pěkně jiskří, ale nesmí jít o tzv. full contact. V kategorii -63 kg Ondra vyhrál všechny zápasy a stal se tak celkovým vítězem. Dále nastoupil do kategorie +63 kg, kde již bylo několik borců těžších o 20 kg živé váhy. Ondra obstál i v této kategorii, což s jeho 57 kg nebylo vůbec jednoduché a zápas s těžším soupeřem byl opravdu tvrdý. V těžší kategorii obdržel nepříjemný kop do oblasti kolene a i přes to, že zápas dotáhl do vítězného konce během druhého kola, nebyl do dalšího souboje trenérem puštěn z důvodu možného rizika zranění. V kategorii +63 kg obsadil tedy krásné druhé místo. Do plánované kategorie pointfightingu už také nenastoupil a ukončil tak své působení na turnaji s jedním zlatem a jedním stříbrem pro Milevsko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Jihlava Open 2016 | Komentářů: 0

Krajský přebor japonského karate 2016

11. 6. 2016

wp_20160604_12_54_20_rich_mini.jpg

V sobotu 4.6.2016 se konal v Českých Budějovicích krajský přebor japonského karate, který je kvalifikační soutěží na mistrovství ČR. Z Milevska se soutěže zúčastnilo bratrské trio Polaneckých, které nyní cvičí za Shotokan karate klub Bechyně.
Dvojčata Adam a David po delší odmlce v soutěžním klání nedokázala zúročit tréninkovou přípravu a v kata nepostoupila do finále, což bylo dáno značnou nervozitou a nízkou koncentrací před zraky mnoha diváků. V řízeném kumite se však prosadit dokázala a nakonec z toho bylo dělené třetí místo pro oba, z důvodu prohry v semifinále. O třetí místo se již v kumite nebojuje a tak bronzové medaile dvojčatům vykouzlila radost na tvářích.
 
Ondra letos poprvé startoval v kategorii mladších dorostenců a vstup mezi starší cvičence nebyl díky početné konkurenci vůbec jednoduchý. V kata prošel hladce přes semifinálovou osmičku do finálové čtveřice, kde nakonec obsadil pěkné druhé místo. Ve volném kumite hned na začátku narazil na velmi těžkého soupeře, s kterým by bylo ideální se potkat až ve finále, protože úroveň obou borců byla velmi vyrovnaná a zápas se rozhodl až v prodloužení. Vítězně prošel do semifinále, kde po vítězství před časovým limitem vedla cesta do finále. Finálový souboj s oddílovým kolegou z Bechyně Ondra vítězně završil náročný den a získal titul přeborníka kraje v kumite pro rok 2016.
 
Výprava SKK Bechyně se zařadila mezi nejúspěšnější kluby v Jihočeském kraji a potvrdila, že její cvičenci jsou právem považováni za ty nejlepší.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Krajský přebor 2016 | Komentářů: 0

Panthers Cup 2016 - kalaki and ribbons getting

24. 5. 2016

373879__mini.jpg

Milevští fighteři se s probíhající závodní sezonou rozloučili v sobotu 21. května v místním DDM, kde proběhl oddílový závod Panthers cup 2016. Kromě závodníků z pořádající školy AKJ Panthers Milevsko a Písek dorazili také zástupci kickboxerského klubu Kosagym Kadaň.

V osmi kategoriích se představilo dohromady dvaatřicet bojovníků, kteří soutěžili v kalaki, což je boj s pěnovou tyčí na body, a ve stužkované (ribbons getting). Výsledky se sčítaly, vítězové kombinace obdrželi kromě medailí za obě disciplíny ještě pohár. V případě rovnosti bodů rozhodovalo pořadí z náročnější disciplíny kalaki.

„S touto disciplínou už jsme se potkávali na jiných závodech, ale sami jsme ji dělali poprvé, je to zpestření. Kalaki je dobrou průpravou pro menší závodníky, kteří ještě nechtějí do plnokontaktních zápasů. Využívají to třeba začínající kickboxeři,“ představil Michal Polanecký disciplínu, při které se proti sobě postaví dva bojovníci s pěnovou tyčí. Zápasí se na body do deseti nebo do konce devadesáti vteřinového limitu. „Zhruba posledních pět tréninků už jsme se připravovali právě na disciplíny, která nás čekaly na tomto závodě,“ přiznal Polanecký.

Své kategorie vyhráli v kombinaci kalaki a stužkované Eduard Holub (Písek), Pavel Holub (Písek), Sára Masáková (Kadaň), Klára Mňahončáková (Kadaň), Vít Pišan (Písek), Adam Polanecký (Milevsko), David Polanecký (Milevsko) a Šimon Včelička (Písek). Pořadí škol ovládl Písek před Milevskem, třetí skončila Kadaň, jejíž bojovníci si vedli velmi dobře, ale bohužel jich do města vzduchotechniky logicky nedorazilo tolik jako ze dvou zbývajících oddílů.

V roli rozhodčích působilo trenérské trio Michal Polanecký, Ladislav Včelička a Zdeněk Hošek. Svou rozhodcovskou premiéru si aktivně vyzkoušel i Ondřej Polanecký, který byl u všech zápasů.

 

Zkoušky na stupně technické vyspělosti v kickboxu 2016

28. 4. 2016

wp_20160423_18_41_51_rich_mini.jpg

V sobotu 23. 4. 2016 proběhlo v Praze ve sportovním centru Kosagym Vinohrady tradiční jarní páskování. Účastnilo se 44 zájemců o různé stupně technické vyspělosti od 7. KYU až po 3. DAN z celkem 6 klubů. Za AKJ Panthers Písek a Milevsko se úspěšně zúčastnila celá rodinka Polaneckých.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Zkoušky 23.4.2016 | Komentářů: 0

AKJ Panthers Milevsko 2016

27. 4. 2016

wp_20160426_16_09_40_rich--2-_mini.jpg

Oddíl Pantherů v DDM Milevsko se připravuje na květnový Panthers Cup ve stužkované a kalaki.

Závody jsou pořádány k ukončení tréninkového roku a je očekáváno na 40 startujících dětí do 12 let včetně.

Společné foto je po rozkliknutí v plném rozlišení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Kurz sebeobrany

9. 4. 2016

sebeobrana.jpg

Od září letošního roku se v DDM Milevsko můžete těšit na pravidelný celoroční kurz sebeobrany se zaměřením na sebeobranu žen. Sledujte webové stránky pro více informací. Kapacita bude omezena, cena kurzu díky podpoře DDM bezkonkurenční.

A co bude náplní devítiměsíčního kurzu?

1. Prevence 
2. Bezpečnostní chování, taktika a krizová komunikace
3. Sebeobranné techniky
4. Reálné scénáře za využití všech prostor DDM
5. Použití sebeobranných prostředků

součástí každého cvičení bude postupné zvyšování kondice, koordinace a flexibility

Tréninky sebeobrany pro ženy zároveň posilují sebedůvěru, pomáhají překonat pocit bezmocnosti a připravují ženy na řešení krizových situací kdykoliv nastanou.

Cílem tohoto kurzu není, aby se z účastnic staly pouliční bojovnice, ale aby byly schopny začlenit základní prvky bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: AKJ Self Defense 9/2015 | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »