Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. Mistrovství ČR v Allkampf-jitsu

22. 5. 2012

16. Mistrovství ČR v Allkampf-jitsu

 

V sobotu 19. května 2012 se v Písku uskutečnilo 16. Mistrovství ČR v Allkampf jitsu, které bylo pořádáno oddíly AKJ Panthers Sokol Písek a AKJ Panthers DDM Milevsko. Za Milevský oddíl startovalo šest závodníků, což je velice dobrá účast. Závody probíhají dle věku a dle technické úrovně, tedy barvy pásů. Čím starší a zkušenější bojovníci, tím více disciplín a tvrdší přerážení.

V kategorii juniorů startoval Václav Stehlík, který soutěžil v randori (předvedení čtyř sebeobranných technik, z čehož jedna musí být proti libovolné zbrani) a tameši wari (přerážení desek, tloušťka desky je dle věku a pohlaví). Konečné umístění po součtu bodů znamenalo pro Václava 8. místo.

V kategorii dětí závodil David Jansa a Luboš Havel. Čekalo je pouze randori, kde se umístil David na pěkném 7. místě a Luboš na 11. místě.

V kategorii dětí s vyšším technickým stupněm startoval Ondřej Polanecký a měl před sebou randori a tameši wari. Výborným výkonem v předvedení technik se umístil průběžně druhý a přeražením desky ve výskoku se také umístil druhý, což v součtu znamenalo první místo s velice velkým náskokem za ostatními a titul Mistr ČR v Allkampf-jitsu 2012.

V kategorii muži startoval Jiří Kořánek, který předváděl randori a tameši wari. Jirka měl na přerážení před sebou již nejtvrdší desky v celé soutěži, kde rozhodoval každý milimetr přesnosti v použití techniky a velkou tvrdost úderu. Tentokrát tloušťka desek zvítězila a Jirka získal důležitou zkušenost pro další závody. Celkové 5. místo je i tak velkým úspěchem pro milevský oddíl.

V kategorii seniorů reprezentoval trenér milevského oddílu Michal Polanecký. Měl před sebou nejvíce disciplín, randori, kata/kombinace a tameši wari. I přes trvající problémy s kolenem po zranění se mu podařilo uspět v přerážecích technikách a zdolat dvě desky o tvrdosti 4,3 cm. V randori i kombinaci potvrdil výsledné pořadí a umístil se na 4. místě.

Oddíl AKJ Panthers DDM Milevsko jako pořadatel i jako účastník MČR zanechal velmi dobrý dojem a dostalo se mu uznání od oddílů z jiných měst.

 

Náhledy fotografií ze složky 16. MČR Allkampf-jitsu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář