Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu

30. 5. 2015

Allkampf–Jitsu – 19. Mistrovství České republiky

Šampionát v Milevsku nadchl.

Domácí sbírali vavříny

Šampionát klapl na jedničku po stránce organizační i výkonnostní. Už dopolední blok mládežnických kategorií proběhl naprosto bez problémů, a tak si organizátoři mohli dovolit i půlhodinovou přestávku na oběd. Trenéři měli připravené jídlo ve fitness sálu, veřejnost i závodníci se mohli zajít občerstvit do Sport hotelu. K hlavnímu jídlu se podávaly halušky s uzeným masem, smažený sýr nebo kuřecí roláda. A pokud se chtěl někdo zahřát i v parném počasí do ještě vyšší provozní teploty, posloužil třeba hovězí vývar.   

Fantastickou formu v sobotu zužitkovali domácí sportovci. Všichni Milevšťáci, kteří se postavili na start závodu, si domů odnesli medaile! V kategorii 9–10 let byl Jakub Řežábek třetí, v kategorii 11–12 let zvítězil Martin Grafoner a mezi děvčaty do osmi let skončila Natálie Hantáková druhá. Medaile získalo i bratrské trio Polaneckých, v kategorii do 8 let zvítězil Adam Polanecký před svým dvojčetem Davidem. Ondřej nenašel přemožitele mezi juniory a obhájil loňský triumf.

Vynikající výkon oddílu AKJ Panthers Písek a Milevsko podtrhlo také tříčlenné družstvo mužů, které skončilo druhé, přestože mělo v týmu i třináctiletého mladíka Ondřeje Polaneckého. Už zmíněný dvojnásobný medailista se ale mezi staršími Písečáky rozhodně neztratil a výraznou měrou přispěl k úspěchu. Právě soutěž družstev byla vrcholem šampionátu, tříčlenné týmy se postupně představily v kata, přerážení a embu, což je obrana jednoho zápasníka proti atakům dvou ozbrojených útočníků za doprovodu svižné hudby. O zlatou medaili Panteři přišli jen díky bodové penalizaci, když ukončili svou sestavu právě v embu čtyři vteřiny před časovým limitem, přesto si po půlročním tréninku vysloužili jen slova chvály a velké ovace publika. Pokud na sobě budou dál pracovat, na podzim prý budou mít velké šance na úspěch na mezinárodním mistrovství Bavorska, protože až vyladí maličkosti ze sobotního závodu, nemuseli by mít ve střední Evropě konkurenci.

Sloučený písecko–milevský klub obsadil druhou příčku i v celkovém pořadí škol, které se určovalo podle součtu bodů za medailová umístění v kategoriích jednotlivců. Stříbro na stupních vítězů převzal písecký zakladatel místní školy Ladislav Včelička. Zvítězilo českobudějovické SKP.

Prezident AKJ Česká republika a zároveň hlavní rozhodčí šampionátu Martin Matouš bezprostředně po skončení závodu přiznal, že na jubilejním 20. republikovém mistrovství, které se uskuteční v příštím roce v Chomutově, bude velice obtížné překročit laťku, jakou v sobotu nastavilo Milevsko. Unikátní prý bylo především slavnostní zahájení, při kterém proběhlo několik dekorací a živě zazněla z úst Renaty Maršíkové i česká státní hymna.

img_3478.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky 19. MČR Allkampf-jitsu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář