Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo Národního poháru mládeže 2010

19. 4. 2010

 

1.    kolo Národního poháru mládeže
Sokolov 17. dubna 2010 Karate – P – Klub Milevsko
 
V sobotu 17. dubna se konalo 1. kolo Národního poháru mladších a starších žáků a žákyň. Závodů se zúčastnilo 142 cvičenců z 19 oddílů.
Zúčastnil se ho samozřejmě i náš klub, mladí závodníci i rozhodčí. Karate-P-Klub Milevsko reprezentovali dva mladí karatekové Adam Flemr a David Jelínek. Oba závodili jak v disciplině kata i kumite. Jako kauč družstva působil náš sensei Josef Pěknic.
Od roku 2010 došlo v Soutěžním řádu JKA Karate k jistým změnám, aby se české soutěže co nejvíce přiblížily k těm zahraničním a evropským i světovým šampionátům. Jsou kladeny mnohem vyšší nároky na závodníky již od nejnižších věkových kategorií, tzn. mladší žáci soutěží tedy v kumite v řízených formách, avšak jak postupují a ostatní vypadávají, těm nejlepším jsou postupně ztěžovány formy kumite, až se ve finále probojují k volnému zápasu.
Oba naši závodníci se snažili odvést co nejlepší výkony, několikrát postoupili, ale na semifinále to ještě nestačilo.
Teď nezbývá než závodit a nabývat tak cenné zkušenosti, aby v budoucnu bylo na závodech možno předvést přesně to, co se mladí karatisté naučí při trénincích i na seminářích, aniž by jejich výkon byl snížen o trému či jiné podobné negativní faktory.
Našim cvičencům z Milevska děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a doufáme, že pro ně tato zkušenost bude významným posunem nejen v jejich cvičení, ale i vnímání karate.
2. kolo Národního poháru mládeže se koná počátkem října v Milevsku, což je pro milevský oddíl velká výzva.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář