Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karatedo Kaki Keikokai Borotín 2009

18. 7. 2009

Obrazek

 

20. Jihočeská letní škola karate
Karatedo Kaki Keikokai Borotín 2009
12. – 17. července
 
Od neděle 12. července do pátku 17. července jsme opět cvičili v Borotíně, tentokrát šlo výhradně o dětský turnus, tedy bez dospělých cvičenců. Účastnily se děti od 5 do 14 let. Mezi nejmladšími byli pětiletý Jára Hlavín z milevského oddílu, dále o rok starší Alex Žák z Tábora a také Prokop Lukeš, Ondra Hájek a ostatní děti ze sportovní přípravky. I ti se však o sebe dokázali bez problémů postarat a prosadit se v kolektivu starších. Jako trenéři zde působili pan Josef Pěknic a Iveta Pěknicová.
 
Letní školy se zúčastnilo na 40 karatistů. Letos se za náš milevský oddíl zúčastnilo dokonce 11 dětí společně s jejich trenérem panem Michalem Polaneckým. Trénovalo se třikrát denně (ti nejmenší výjimečně nemuseli vstávat na ranní cvičení a prošli dvěma tréninky každý den) a ve volném čase se samozřejmě konalo plno dalších akcí. V pondělí i úterý jsme se po obědě až do odpoledního tréninku šli vždy celá skupina vykoupat do bazénu v penzionu Na Rynku v Borotíně. Plavání se dětem líbilo a zvláště pak skotačení a skákání, vtipy trenéra, apod. Každý večer po večeři ještě probíhal další sportovní ne-karate program na hřišti u rybníka: házelo se talíři, kopalo do míčů, skákalo přes provazy a podbíhalo se pod točícím lanem a hrálo s jinými házedly. Ve středu jakožto 3. (krizový) den odpolední trénink odpadl a vyšlo se po poobědním odpočinku směrem na borotínský hrad na Samurai Trek. Všichni jsme šli v kimonech (karategi), na místě určení jsme zacvičili po skupinách, prošli se po hradě a v podzemí a pak jsme se ve dvou skupinách vypravili na cestu zpět do sportovní haly. Mladší šli po jednodušší cestě, starší sešli po strmé cestě pod hradem.
 
Ve středu po večeři se konal florbalový turnaj, který proběhl mezi 4 družstvy – Ozzo Tým, Rozmetači, Simpsonovi a Rock Karate. V mezičase mezi tréninky a jinými aktivitami jsme se s dětmi dívali na Želvy Ninja a jiné staré známé seriály. Ve čtvrtek večer, po večeři, jsme se odebrali na hřiště u rybníka, nedaleko sportovní haly, kde se konalo grilování. Prostranství jsme vyzdobili, nafoukli balónky a pověsili na provázek, a podávaly se špekáčky s hořčicí či kečupem, chlebem a zeleninou, okurkou, rajčaty, mrkví a paprikou. Při této příležitosti jsme vyhodnotili výkresy, které děti nakreslily. Vítězným obrázkem byl ten Zuzky Šilhavé, dále byli vyhodnoceni za pěkné výtvory Oliver Kukla, Julie Marešová (mj. jediná účastnice z jiného než našeho klubu karate) a speciální ocenění patřilo Kateřině Šmídové – nakreslila pana trenéra Pěknice. Byli oceněni sladkostmi, tedy nejlépe jak to vůbec šlo. Každý tým ze středečního florbalového turnaje si také nachystal nějakou zábavu, všichni zpívali nebo vyprávěli vtipy.
 
V pátek jsme dětem ranní trénink odpustili, po předcházejícím grilování a posunuté večerce. Trénovalo se tedy jen jednou, cvičení bylo zaměřeno na blížící se zkoušky a ty se konaly po tréninku, tedy asi od půl jedenácté do půl dvanácté. Šťastnými, kteří úspěšně složili zkoušky na STV Kyu, byli Bill Tran a Dan Cupák na 7. Kyu (oranžový pás) a pan Michal Polanecký na 5. Kyu (fialový pás). Všem třem gratulujeme! Ostatním přejeme, aby je stále bavilo cvičení v našem oddílu alespoň jako doposud, ne-li více, a aby se nebáli zkoušek a hlavně: cvičíme pro radost! Nejde jen o pásy, avšak postup je důležitý, je to stejné jako známky a vysvědčení ve škole!
 
Všem děkujeme za účast na letní škole karate, doufáme, že se Vám s námi líbilo a přejeme pěkné prázdniny! Všechny děti a samozřejmě i trenéři se již těší na další letní školu,
která se bude opět konat příští léto v Borotíně!
 
Iveta Pěknicová
Trenérka KPK Tábor 
 

Náhledy fotografií ze složky Borotín 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář