Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní MČR Allkampf-jitsu 2013

27. 5. 2013

 Mezinárodní mistrovství ČR v Allkampf-jitsu

 

V sobotu 18. 5. 2013 se v Českých Budějovicích uskutečnilo 17. Mistrovství ČR v sebeobranném systému Allkampf-jitsu. Letošní rok byl rekordním počtem 192 závodníků ze všech bojových škol  z Česka a dvou škol z Německa. Celý den probíhaly jednotlivé disciplíny soutěže na třech tatami.

Soutěžilo se v disciplínách kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplínách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V kata jsou předváděny sestavy, které znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a musí  být zacvičený co nejpřesněji. V randori obránce předvádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce a provedení technik. Tameshi wari je určitě divácky nejatraktivnější disciplína. Jde o přerážení desek. Tloušťka je stanovena dle věku a pohlaví cvičence. Hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky.

Za milevský oddíl Pantherů, cvičící v Domě dětí a mládeže se mistrovství zúčastnil David Jansa a Ondřej Polanecký pod vedením trenéra Michala Polaneckého. David startoval v nejpočetněji obsazené kategorii dětí do 12 let do 7.kyu, tedy do oranžovo zeleného pásku. V silné konkurenci téměř 30 startujících obsadil David pěkné 11. místo. Ondřej měl před sebou kategorii pro technicky nejvyspělejší cvičence z řad dětí a podařilo se mu pro Milevsko získat bronz. Díky této medaili se Milevsku v pořadí škol podařilo přeskočit Kladno, Brno i jeden oddíl z Německa.

akj_mcr1.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky 17. MČR Allkampf-jitsu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář