Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášský mezinárodní turnaj 2012

21. 12. 2012

MIKULÁŠ CUP Praha Štěrboholy

8. prosince 2012

Druhou prosincovou a třetí předvánoční sobotu jsme se vypravili do Prahy na poslední soutěž v tomto roce. Atmosféra byla uvolněnější (závodníci již nepotřebovali sbírat body na postup na mistrovství republiky), i když někdy to tak nevypadalo, děti se byly jako lvi!

Karate-P-Klub Tábor, Milevsko a Sedlčany reprezentovalo celkem 16 závodníků, kteří bojovali o medaile v konkurenci dalších 180 karatistů. Turnaj probíhal od nejmladších kategorií mini žáků a žákyň, mladších i starších žáků až po mladší dorostence a dorostenky ve věku 14-16 let.

Na začátku turnaje všechny oddíly čekala nadílka od samotného Mikuláše s čertem.

Z milevského oddílu přijelo pět závodníků. V mladších žácích to byl Adam Flemr, Adam Samec, Ondřej Polanecký a Hana Lípová. Ve starších žácích jel sbírat zkušenosti Petr Kolář.

Soutěž probíhala v kata, kumite i kata týmech. V kumite se zápasilo podle pravidel světové federace JKA, tedy byl volný zápas pro všechny od prvních kol, což v mladších žácích znamenalo pro ty nejlepší minimálně deset zápasů v řadě.

V kata mladších žáků se nejlépe umístil na pátém místě Ondřej Polanecký, Adam Flemr se probojoval mezi nejlepší šestnáctku, což z 80 startujících v kategorii bylo opravdu únavné zápolení.

Stejně tak se v kata mladších žákyň umístila na pátém místě Hana Lípová.

V kata týmech se nejlépe umístil tým KPK „A“ ve složení, Flemr, Polanecký a Holoubek. Ze třinácti kata týmů skončil na čtvrtém místě po velkém boji ve finále. Tým KPK „B“ vedl na čele Adam Samec a v týmu „C“ kata řídila Hana Lípová.

V kumite nejlepších výsledků dosáhl Adam Flemr a Ondřejem Polaneckým. Jejich putování ve volných zápasech bylo ukončeno až v semifinále, tedy v poslední osmičce. Svým výkonem oba bojovníci získávají stále větší respekt mezi závodníky i trenéry z jiných oddílů.

Ve starších žácích se kromě kata, pustil i do volného kumite Petr Kolář, za což od trenéra výpravy KPK získal osobní uznání.

Všichni závodníci si pěkně zasoutěžili, byli úspěšní a musejí uznat, že takový zážitek by doma v Táboře nezažili. Mezinárodní turnaj a navíc takové velikosti (200 soutěžících) je nenahraditelnou zkušeností.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu, přejeme plno další motivace ke cvičení a především chutě se zlepšovat a pracovat na sobě.

 

Náhledy fotografií ze složky Mikuláš Cup 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šíří se rychle

(Fifi18, 28. 3. 2013 11:47)

Buďte zdrávi. Nedávno vznikla novinka z oblasti online výdělků, ideální na jaro, když je večer hodinka času. Vydělávám si takto už od půlky ledna a je to naprosto super... Milionářka přes noc se ze mě sice nestala, ale i tak mám radost ze snadno vydělaných kaček.. Píše o tom na www.Cervena-Cerna.cz