Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR karate JKA 2011

9. 11. 2011

Historicky první medaile z Mistrovství ČR karate JKA pro oddíl z Milevska

Letošní karatistická sezóna vyvrcholila první listopadovou sobotu Mistrovstvím republiky Českého svazu JKA karate, které se konalo v Českém Krumlově.  Karate-P-Klub (dále KPK) Milevsko na této soutěži, kam se každý účastník nominuje jen díky svým dobrým výsledkům za celý rok, reprezentovalo 6 závodníků. V soutěži kata týmů mělo Milevsko zastoupení ve dvou kategoriích. Pro kvalifikaci bylo nutné nasbírat body z Národního poháru v Sokolově a Milevsku a Krajského přeboru v Českých Budějovicích. Kvalifikace probíhá samostatně pro kata i kumite. Republikových závodů se účastní 16 nejlepších cvičenců z celé ČR v každé kategorii a na rozdíl od Národních pohárů, kde se soutěží na dvě porážky, zde je již systém pouze jedné porážky, tzv. „náhlá smrt“.

 

Na úvod je třeba zdůraznit, že všichni cvičenci z Milevska se vracejí s medailí, což je velký úspěch a jde o první medailové pozice z MČR pro KPK Milevsko.

Kategorii kata mladší žáci reprezentoval Adam Flemr, který se probojoval do semifinále a celkově obsadil 8. místo. Druhým nominovaným byl Petr Kolář, který se však do semifinále neprobojoval. Kata tým mladších žáků byl ve složení Adam Flemr, Petr Kolář a Jakub Prokop. Tým úspěšně postoupil do finále, kde se umístil na 3. místě a získal pro Milevsko bronzové medaile.

 pb050598.jpg

Kategorii mini žákyně reprezentovala Hana Lípová v kata i kumite. V kata se probojovala do semifinále, kde obsadila 6. místo a v kumite se dostala až do finále, kde odvážným výkonem obsadila 2. místo a získala pro Milevsko stříbro.

 

Kategorii mini žáci reprezentoval Adam Samec v kata i kumite. Hned v úvodu se však v boji o semifinále utkal s pozdějšími medailisty v obou kategoriích a nepodařilo se mu postoupit. Druhým nominovaným v kata i kumite byl Ondřej Polanecký a ten obě kategorie prošel zdárně až do finálových bojů nejlepší čtveřice. V kata i kumite obsadil 3. místo a pro Milevsko tak získal dvě bronzové medaile. Kata tým mini žáků ve složení Hana Lípová, Ondřej Polanecký a Adam Samec úspěšně postoupil do finále, umístil se na 3. místě a získal pro Milevsko další bronzové medaile.

 pb0505881.jpg

Kategorie mini žáků a mini žákyň (7 - 9 let) byla letos na závodech zařazena poprvé. Pro všechny tak mladé závodníky byla nominace na tak prestižní soutěž obrovským úspěchem a velkou motivací do budoucna. Letošní výsledky z Mistrovství ČR JKA karate jsou pro Karate-P-Klub Milevsko velkým úspěchem a v jeho řadách bezpochyby vyrůstají noví mladí a nadějní závodníci. K uvedeným úspěchům přispělo i nové dojo v Táboře vybudované speciálně pro trénink karate, kde mají závodníci ideální podmínky pro přípravu.

 

Všem závodníkům patří obdiv za úsilí, které podstupují pro zlepšení svých výkonů, ale je třeba poděkovat všem cvičencům oddílu KPK Milevsko, bez kterých by příprava na velké závody nebyla možná.

 

Náhledy fotografií ze složky Mistrovství ČR karate JKA 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář