Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Evropy Karate JKA 2012 děti a kadeti - Francie, Paříž

11. 6. 2012

Mistrovství Evropy Karate JKA 2012 děti a kadeti - Francie, Paříž

Dne 31. 5. 2012 z Prahy vyrazila výprava reprezentace ČR v karate JKA (Japan Karate Association) směr Francie. Členy reprezentace pro letošní rok jsou také tři milevští karatekové, Hana Lípová, Adam Flemr a Ondřej Polanecký. Za oddíl KPK Milevsko jel také Michal Polanecký jako kouč a sensei Josef Pěknic jako mezinárodní rozhodčí.
Po patnácti hodinové cestě dorazila výprava do Paříže, kde si všichni během tří hodin mohli projít centrum města. Po příjezdu na hotel již následoval hodinový trénink na parkovišti. V sobotu brzy ráno již následoval odjezd směr hala – Stadium Pierre De Coubertin.
Po několika desítkách minut rozcvičování již došlo na první klání v kata jednotlivci. Všichni tři členové z Milevska jsou v kata nominováni, kumite se týká pouze Ondry a Hanky. V kata týmu a v kumite týmu Milevsko zastoupení nemělo.
Adam Flemr i Ondra Polanecký úspěšně prochází sítem kvalifikace v kata a dostávají se do finálových bojů v poslední osmičce. Hanka Lípová vypadává při své třetí kata a končí v kvalifikaci. Finále již probíhá na bodový systém, kde každý cvičí jednotlivě a je ohodnocen pěti rozhodčími. V kvalifikaci jsou v kata duely a vyhodnocení je na praporky, kdo jednou prohraje, končí v soutěži.
Ve finále kata se Ondra Polanecký umísťuje na 5. místě. Adam Flemr dosahu stejného bodového ohodnocení jako třetí v pořadí a následuje rozstřel, kdy závodníci musí odcvičit stejnou finálovou kata ještě jednou. V tomto souboji prohrává a umisťuje se na výborném 4. místě před Ondrou.
V zápasech kumite se na tak vrcholové soutěži odehrávají velmi tvrdé duely. Hanka Lípová se probojovala do poslední osmičky a velice statečným výkonem obsadila celkové 7. místo. Za její odvahu a bojovnost v devíti letech by se nemuseli stydět ani starší závodníci. V kumite desetiletých chlapců se Ondra Polanecký probojoval také do poslední osmičky. Při tvrdých soubojích se závodníky Ruska, Srbska a Maďarska se Ondra umístil na celkově 5. místě. Jediný prohraný zápas ho stál medailové umístění, ve finále se nebojuje o třetí místo, ale udělují se dvě bronzové medaile.
Největším soupeřem našich reprezentantů byl stres a nervozita z tak velkých závodů v konkurenci 17 států Evropy. Podařilo se získat velké zkušenosti a zároveň se v evropské konkurenci neztratit.
Neděle byla ve znamení finálových bojů starších závodníků a bylo se opravdu na co dívat. Večer po ukončení šampionátu následoval odjezd směr Praha.
Velkým cílem třech karateků z Milevska je udržet se v reprezentaci a probojovat se na evropský šampionát i příští rok, který bude v Srbsku. Nadále se oddíl v Milevsku bude snažit rozšiřovat kádr závodníků a získávat nové členy. V září opět proběhne nábor pro rok 2012/2013 a bude otevřena samostatná přípravka pro nejmenší cvičence. Naši tři reprezentanti cvičí od svých pěti let a po pěti letech pravidelného cvičení obstávají v evropské konkurenci.
Všem gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci České republiky a města Milevska, které oddíl karate významně podporuje.

 

 

Náhledy fotografií ze složky ME JKA 2012 děti a kadeti

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář