Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Německa Allkampf-Jitsu a Fighting 2015

20. 10. 2015

14. Mezinárodní mistrovství Německa v Allkampf-Jitsu

13. Mezinárodní mistrovství Německa Fighting


Závodníci oddílu AKJ Panthers Sokol Písek a DDM Milevsko měli velký úspěch na mezinárodní soutěži v Německu.

 

V sobotu 17. října 2015 se v Bavorském Schwabmünchenu konalo již 14. Mezinárodní mistrovství Německa v sebeobranném systému Allkampf-Jitsu. Součástí tohoto šampionátu bylo i 13. Mezinárodní mistrovství Německa ve sportovním zápasu Fighting.

Na soutěž se sjela stovka závodníků z Rakouska, České Republiky a pořádající Spolkové republiky Německo.

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu (AKJ) se skládá ze třech disciplin - kata, randori a tameshi wari, V Německu je na rozdíl od ČR vyhodnocována každá disciplína samostatně a každý startující si tedy může určit, v čem všem bude startovat. Za každou kategorii probíhá samostatné vyhlášení a jsou rozdány medaile třem nejúspěšnějším. Pokud uspěje v celkovém součtu pořadí, stává se navíc celkovým vítězem kombinace tří disciplín. Mladší cvičenci a ti, co mají nižší technický stupeň (barva pásu) startují pouze v randori, tedy demonstraci sebeobranných technik.

Soutěžící byli rozděleni do jednotlivých kategorií jednak podle věkových skupin (žáci, junioři a dospělí) a dále podle výše stupně technické vyspělosti v jednotlivých bojových uměních (žákovské a mistrovské stupně technické vyspělosti).

Výprava Pantherů z Písku a Milevska pod vedením Ládi Včeličky a Zdeňka Hoška byla nepřehlédnutelná co do počtu startujících, tak do počtu získaných ocenění a titulů.

 

Výsledky v klasických disciplínách AKJ:

minižáci – Václav Lid 1. místo

mladší žáci – David Polanecký 1. místo, Adam Polanecký 2. místo, Šimon Včelička 3. místo, Krištof Toman 4. místo, Mathias Smetka a Matěj Šabat dělené 5. místo (tato kategorie byla dominantně převálcována Panthery)

mladší žákyně – Gabriela Hošková 1. místo

starší žáci – Petr Roth 1. místo

starší žáci vyšší technický stupeň – Ondřej Polanecký 1. místo kata, 1. místo randori, 1. místo tameshi wari, celkově vyhodnocen jako 1. místo za kombinaci všech disciplín

junioři – Martin Kukrál 1. místo

ženy – Eva Lusková 2. místo, Kateřina Tušilová 3. místo

ženy vyšší technický stupeň – Simona Buchtelová 1. místo kata, 1. místo randori, 1. místo tameshi wari, celkově vyhodnocena jako 1. místo za kombinaci všech disciplín

muži – Lukáš Sláma 1. místo

muži vyšší technický stupeň – Vojta Včelička 2. místo kata, 2. místo randori, 1. místo tameshi wari, celkově vyhodnocen jako 2. místo za kombinaci všech disciplín

veteráni černé pásy – Ladislav Včelička celkové 4. místo, Zdeněk Hošek celkově 6. místo

 

Odpoledne patřilo sportovnímu zápasu Fighting. Tato disciplína je zápasová forma Allkampf-Jitsu, kde proti sobě nastupují dvojice dle věkových a váhových kategorií. Zápas má tři fáze, v první soupeři používají údery a kopy, v druhé se po zachycení soupeře již používají jen podmety, stržení a hody. Ve třetí fázi se snaží bojovníci jeden druhého na zemi znehybnit popř. donutit se vzdát na základě nasazení páky.

Za Panthery ve sportovním boji startovala dvojice ostřílených „rváčů“ Ondřej Polanecký v kategorii starších žáků a Martin Kukrál v kategorii juniorů. Jelikož v kategorii Ondry nebyl připraven nastoupit žádný soupeř, byl Ondra po odsouhlasení trenérů přeřazen do kategorie juniorů, mezi starší, větší a těžší zápasníky. I přesto se ve finále setkala dvojice oddílových kolegů. Po napínavém boji plném zvratů nakonec těsně vyhrál Ondřej Polanecký a Martin Kukrál skončil na druhém místě.

 

Výsledky Fighting:

junioři – Ondřej Polanecký 1. místo, Martin Kukrál 2. místo

 

Výsledky svěřenců oddílu AKJ Panthers, ať už na letošním Mistrovství ČR v Milevsku, nebo nyní na Mezinárodním mistrovství Německa, ukazují správně nastavený směr přípravy a odhodlání se stále zlepšovat. Tým trenérů děkuje všem závodníkům za vzornou reprezentaci ČR, města Písku a města Milevska.

foto3_mini.jpg

společné foto ke stažení v plném rozlišení

 

Náhledy fotografií ze složky Mistrovství Německa 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář