Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní pohár Sokolov 2012

25. 4. 2012

První kolo Národního poháru karate JKA dětí 21. dubna 2012

První kolo Národního poháru karate JKA dětí se konalo 21. dubna 2012 v Sokolově. Závodilo se v kategoriích mini žáků (7-9 let), mladších (10-11 let) a starších (12-13 let) žáků a žákyň. Poháru se zúčastnilo na 150 mladých karatistů ze 13 oddílů.
Karate - P - Klub Milevsko reprezentovalo 7 závodníků: Hana Lípová v kategorii mini žákyň, Adam Flemr, Jindřich Hlavín, David Jelínek, Ondřej Polanecký, Adam Samec v mladších žácích a za starší žáky Filip Procházka.
Nejpočetnější byla tradičně kategorie mladších žáků, kde startovala necelá padesátka závodníků. Pro medailový úspěch v kumite bylo nutno nastoupit k sedmi zápasům, což už je velká prověrka fyzické připravenosti startujících. Kumite předcházela ještě soutěž kata a kata tým, takže jenom kategorie mladších žáků probíhala při vysokém počtu startujících pět hodin.
Nejlepších výsledků dosáhli:
Hana Lípová                 4. místo kata minižákyně
                            4. místo kumite minižákyně
Ondřej Polanecký          2. místo kumite mladší žáci
Adam Flemr                  5. místo kata mladší žáci
                             7. místo kumite mladší žáci
Kata tým mladší žáci       2. místo (Adam Flemr, Petr Holoubek, Ondřej Polanecký)
Kata tým mladší žáci       6. místo (Jindřich Hlavín, David Jelínek, Adam Samec)

sokolov2.jpg

Všichni závodníci jistě nabyli cenné zkušenosti a poznali něco nového. Ti zkušení již mají své místo v celorepublikové konkurenci a závodníci z ostatních oddílů vědí, že to nebudou mít v duelu s nimi jednoduché.
Naše mladé závodníky čekají další přípravné turnaje, Krajský přebor v červnu, letní škola karate v Borotíně, prázdninový seminář na konci srpna, v říjnu pak Národní pohár v Milevsku a ti, kteří se svými výsledky nominují, se zúčastní i Mistrovství České republiky v listopadu.
Tři závodníci se však stále připravují na Mistrovství Evropy, které se bude konat 2. června v Paříži. Národní pohár pro ně tedy nebyl předprázdninovou konečnou, ale kontrolním turnajem před tak významnou soutěží jakou Mistrovství Evropy je.
 

Náhledy fotografií ze složky Národní pohár 21.4.2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář