Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní pohár Sokolov

19. 4. 2011

1. Národní pohár mládeže JKA České republiky

17. dubna 2011

Letošní první Národní pohár dětí, tedy kategorií do 13ti let, se jako tradičně konal v západočeském Sokolově. Účast mladých ratolestí byla hojná jako vždy, 170 karateků z 20ti oddílů JKA karate v celé republice.

001.jpgKarate-P-Klub Milevsko reprezentovalo 7 závodníků, jmenovitě Adam Flemr, David Jelínek, Petr Kolář, Jindřich Hlavín, Adam Samec, Ondřej Polanecký a naše zatím nejmladší závodnice Hanička Lípová.


Nejlepších výsledků v jednotlivcích dosáhla Hanička Lípová v kategorii mini žákyň. Kategorie mini žákyň a mini žáků je od této sezóny nově vytvořena, právě z důvodu účasti tak mladých dětí na závodech. Jako 7letá a nejmladší účastnice v kategorii (7-9 let) se v kata i kumite umístila na krásném 4. místě. Úspěšný byl i Ondřej Polanecký, který obsadil 4. místo v kata a 5. místo v kumite mini žáků a v neposlední řadě i Adam Flemr, který skončil na 4. místě v kata mladších žáků (10-11 let).

Adam Flemr nastoupil navíc v kata týmu mladších žáků spolu s dvěma závodníky táborského Karate-P-Klubu a spolu s Tomášem Votavou a Oliverem Kuklou vybojovali 2. místo.

002.jpgTaké nezapomeňme na Petra Koláře, který začal cvičit od října a má tedy bílý pás. V soutěži předvedl skvělé výkony a porážel i zelené pásy (tzn. o tři stupně vyšší), jak v kata tak v kumite. Je tedy zřejmé, že pravidelná účast na trénincích a zvláště víkendových seminářích dělá divy. Všichni závodníci bojovali statečně a nebáli se. Určitě to pro ně byla nenahraditelná zkušenost, kterou na trénincích ve známém prostředí získat rozhodně nemohou. Právě atmosféra závodů je připravuje na jejich další sportovní postup a především do života!


Národní pohár patří mezi nejvyšší republikové soutěže; konají se dva do roka a sezóna je zakončena soutěží nejprestižnější – Mistrovstvím republiky. Toto byl první Národní pohár. Umístění do 8. místa jsou ohodnocena body, od deseti bodů za první místo až po dva body za místo osmé, tedy poslední místo v semifinále (nejlepší osmičce závodníků). Další body je možné získat na Krajském přeboru, který se koná 11. června v Českých Budějovicích a dále pak na druhém Národním poháru, který se bude konat 2. října 2011 v Milevsku. Milevští tedy mají úžasnou příležitost zúčastnit se této soutěže, kterou mají co by kamenem dohodil a mají tak příležitost získat body a nominovat se na Mistrovství České republiky, které se bude konat 5. listopadu 2011 taktéž v Jižních Čechách, a to Českém Krumlově. I pokud by se nenominovali na soutěž jako závodníci, určitě je krásný zážitek vidět ty nejlepší z nejlepších a přijet jako divák, zvláště i proto, že se akce koná tak blízko a ne třeba až v Sokolově na druhém konci země!

003.jpgTímto všem děkujeme za vzornou reprezentaci a doufáme, že chuť do cvičení a závodění je neopustí, ale naopak pro ně závody budou vždy velkou motivací do dalších tréninků.

 

Náhledy fotografií ze složky Národní pohár 17.4.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář