Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář technik kickboxu a zkoušky 2013

27. 9. 2013

Seminář technik kickboxu

V sobotu 21. září 2013 se konal oddílový seminář technik kickboxu ve sportovní hale v Písku. Výuka byla určena členům oddílu AKJ Panthers Písek a Milevsko.

Instruktorem semináře byl desetinásobný mistr světa Petr Kotík (4. Dan), který patří ke špičce kickboxu v Čechách.

o_mini.jpgCvičení probíhalo od dopoledních hodin a završeno bylo odpoledne zkouškami na stupně technické vyspělosti, tedy páskováním. Celý den se jelo ve svižném tempu. Probírala se hlavně technika a strategie soutěžního zápasu, což je pro cvičence důležité s blížící se sérií mezinárodních závodů.

Profesionální přístup Petra Kotíka dokázal aktivně vtáhnout do cvičení i ty nejmladší kickboxery z oddílu, kterým je 11 let. Po čtyřech odcvičených hodinách bylo pro odvážné připraveno páskování. Nikdo z oddílu si neudělal ostudu a po předvedení povinných technik následoval ještě fyzický test, který už byl po celodenním cvičení opravdovou zkouškou našeho odhodlání vydat ze sebe vše, co dokážeme.

Petr Kotík jako zkušební komisař Českého svazu kickboxu byl natolik spokojen s průběhem semináře a zkoušek, že došlo k udělení i vyšších stupňů. Mezi ty technicky zdatnější patřil Ondřej Polanecký (Milevsko) a Zdeněk Hošek (Písek), kteří mají úspěšně zvládnuté dva technické stupně a trenéři Ladislav Včelička (Písek) a Michal Polanecký (Milevsko) dokonce získávají tři technické stupně kyu během jedné zkoušky.m_mini.jpg

Pravidelné tréninky ve sportovní hale v Písku budou od 30. září rozšířeny i o pondělní cvičení v Milevsku v Domě dětí a mládeže. Získané vědomosti a dovednosti ze semináře budou velkou inspirací pro další trénování a kvalitní přípravu cvičenců a závodníků.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Seminář 21.9.2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář